son haberler

Dolandırıcı Bu Cevabı Beklemiyordu!

Yayınlanma Tarihi: 22 Ocak 2020 okunma

Dolandırıcı Bu Cevabı Beklemiyordu!
Asayiş
0

Ünye’de bir vatandaş sosyal medya üzerinden kendisini dolandırmaya çalışan dolandırıcıya “bizim aile dolandırıcımız var” dedi.

Son yıllarda artan ve polisin sıkı takibe aldığı dolandırıcılık olaylarında her geçen gün yeni yöntemler deneniyor. Bankacılık dolandırıcılığının yanı sıra sosyal medya hesaplarından birçok vatandaşların hesapları ele geçirilerek dolandırıcıların kazanç kapısı haline geldi. Faturalı hatlara gönderilen smslere verilen cevaplar dolandırıcıların son yıllarda en çok tercih ettiği yöntem oldu. Bunun için sosyal medya hesabını hackleyen dolandırıcılar daha sonra arkadaşlar listesinden mesajlar gönderiyor. Birçok vatandaş ise dolandırıcıların bu tuzağına düşüyor. Dolandırıcıların bu yöntemle günlük kazançları binlerce lirayı bulabiliyor.

“Bizim Aile Dolandırıcımız Var”

Ünye’de bir vatandaş bu yönetmle dolandırılmak istendi. Sosyal medya hesabı facebook üzerinden arkadaş listesinde olan bir kişiden mesaj alan vatandaş, mesaja “kardeşim sağolasın bizim aile dolandırıcımız var. Adamdan da çok memnunuz. Teşekkür ediyorum” cevabını verdi. Bir süre şaşkınlığını üzerinden atamayan dolandırıcı ise çareyi o vatandaşı engellemekte buldu.

Nasıl Dolandırıyorlar?

Dolandırıcılığın her geçen gün değişen boyutları ve yöntemleri şaşırtırken daha önce haber sitemize dolandırıcı ile yapılan görüşmeyi taşımıştık.

Haberin Linki için TIKLAYINIZ

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.