son haberler

Gözünü Kaybeden Arda’dan İlk Mesaj!

Yayınlanma Tarihi: 25 Eylül 2020 okunma

Gözünü Kaybeden Arda’dan İlk Mesaj!
Asayiş
0

Ünye’de meydana gelen üzücü olayda bir gözünü kaybeden Arda taburcu olmaya hazırlanırken verdiği ilk mesajta “Kimse Torpil Almasın, Bizim Gibi Olmayın” dedi.

Ünye’nin Fevzi Çakmak Mahallesi Balıkçı Sokak’ta bir grup arkadaşı ile birlikte cam şişeye koyduğu torpilin patlaması sonucu Arda B. Bir gözünü kaybetti. Diğer arkadaşları olayı hafif yaralarla atlatırken Arda’nın tedavisi Samsun Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapıldı. Sol gözünün görme yetisini kaybeden Arda, enfeksiyon riski nedeniyle bir süredir kaldığı hastanede taburcu olmaya hazırlanıyor.

“Tehlikeli Şeylerle Oynamayın”

Bir anlık oyunu kendisine pahallıya patlayan Arda, “Kimse torpil almasın, bizim gibi olmayın. Eğer benim gibi olursanız çok üzülürsünüz. Tehlikeli şeylerle oynamayın, torpil çok tehlikeliymiş” diyerek arkadaşlarına uyarıda bulundu.

Baba; “Satışı Yasaklansın”

Çocuğunun sağlık durumunun iyiye gittiğini ifade eden baba Ertuğrul B. ise “Doktorlar, sol gözünün tamamen görme yetisini yitirdiğini söyledi. Enfeksiyon riskinden dolayı taburcu olmuyoruz, hastanede gözlem altındayız. Olayla ilgili sözlü ifademizi verdik ve kamu davası açıldı. Bu torpiller her yerde, herkes kolaylıkla ulaşabiliyor ve çok da ucuza satılıyor. Yetkililere seslenmek istiyorum. Çocuklarımıza zarar veren bu tür patlayıcıların satılması yasaklansın. 18 yaşından küçüklere torpil satılması yasak ama buna rağmen satılıyor. Bu torpili satan bakkalla ilgili maddi ve manevi elimizden geleni yapacağız. Hakkımızı arayacağız” ifadelerini kullandı.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.