son haberler

İkra Nur Nerede?

Yayınlanma Tarihi: 30 Haziran 2020 okunma

İkra Nur Nerede?
Asayiş
0

Giresun’da kaybolan 7 yaşındaki İkra Nur Tirsi’yi arama çalışmaları devam ederken gece boyunca süren çalışamalarda termal kameralar kullanıldı. Ancak İkra Nur’dan haber alınmadı.

Giresun’un Bulancak ilçesinde önceki gün akşam saatlerinde kaybolan 7 yaşındaki İkra Nur Tirsi’yi arama çalışmaları 3. Gününde de sürdü. Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı arama kurtarma ekibi de çalışmalara destek verirken arama çalışmaları dün gece de devam etti. Gün boyunca devam eden arama çalışmaları Jandarma Özel Harekat ekipleri tarafından gece boyunca da termal kameralarla yapıldı.

İkra Nur’un babası Serdar Tirsi ise kızının tüm aramalara rağmen bulunamaması nedeniyle artık kaçırıldığından şüphelenmeye başladığını söyledi.

“106 Hektar Alanda Hiçbir Belge Ve Emareye Ulaşılamamıştır”

Giresun Valiliği’nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi; “İlimiz Bulancak İlçesi İcilli Köyünde 27.06.2020 tarihinde saat 21.10’ da 2013 doğumlu İkranur TİRSİ’nin kaybolduğu ihbarı üzerine başlayan arama çalışmaları kapsamında 150 (yüzelli) personelin katılımıyla; 3 (üç) iz takip köpeği, 1 (bir) Kadavra köpeği, termal kameralar ve dronelar ile toplam 73 (yetmişüç) hektar alan taranmıştı.

Aralıksız devam eden arama faaliyetlerinde 29.06.2020 Pazartesi günü de 130 (yüzotuz) personelin katılımıyla; drone, 3 (üç) iz takip köpeği ve 1 (bir) kadavra köpeği kullanılarak  daha önce taranan alana ilaveten yaklaşık 33 (otuzüç) hektarlık alan da hassas bir şekilde taranmıştır.

Ancak bu kadar yoğun ve etkin yürütülen arama çalışmalarına rağmen, İkranur TİRSİ’nin en son görüldüğü bölgedeki 106 (yüzaltı) hektar alanda hiçbir belge ve emareye ulaşılamamıştır.

Olayın aydınlanması ve kayıp kızımızın sağ salim bulunarak ailesine teslim edilmesi amacıyla her türlü bilgi, duyum ve ihtimal titizlikle değerlendirilmektedir.”

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.