son haberler

Jandarma 13 Faili Meçhul Olayı Çözdü

Yayınlanma Tarihi: 20 Ocak 2020 okunma

Jandarma 13 Faili Meçhul Olayı Çözdü
Asayiş
0

Ordu İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar ve “Hırsızlık” ile “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında; Akkuş ve Ünye İlçe Jandarma Komutanlıkları sorumluluk alanlarında 11 Ekim 2019 – 08 Ocak 2020 tarihleri arasında meydana gelen 13 faili meçhul olayın failleri yakalandı.

6 Zanlı Yakalandı

Operasyon kapsamında 5 Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlığı, 1 Evden Hırsızlık, 1 Bağ ve Bahçeden Hırsızlık, 6 Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti failleri oldukları tespit edilen 6 şüpheli şahıs, adli makamlardan alınan arama kararına istinaden, Akkuş, Ünye ve Niksar ilçelerinde yapılan operasyonla 16 Ocak 2020 günü yakalandı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan arama sonucunda; (80) metre Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu, 1 adet tel kesme makası, 2 adet direğe tırmanma aparatı ile 1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Jandarma ayrıca Silivri Açık Ceza İnfaz Kurumundan firar ettiği tespit edilen bir kişiyi de aynı gün yakalayarak Ünye Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim etti.

17 Ocak 2020 günü adli makamlara sevk edilen 6 şüpheliden 1’i ifadesinin alınmasını müteakip, diğer 2’si Adli Kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 3’ü tutuklanarak Ünye Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.