son haberler

Mevlüt Dedeyi Jandarma Buldu

Yayınlanma Tarihi: 10 Ekim 2018 okunma

Mevlüt Dedeyi Jandarma Buldu
Asayiş
0

Ünye’de kaybolan  yaşlı adamı Jandar kurduğu özel ekiple 4 saatte buldu.

Olay Ünye’nin Kaledibi Mahallesi’nde yaşandı. Mahalle Muhtarı Üzeyir Nazlı’nın, 9 Ekim 2018 günü saat 20.00 sıralarında Ünye İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat ederek, mahalle sakinlerinden Mevlüt IŞIK’ın (91) aynı gün akşam saatlerinde fındık bahçesine gitmek için evden ayrıldığını, yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadığını bildirmesi üzerine olayla ilgili Ünye Cumhuriyet Savcısına bildirildi.

Kayıp olduğu bildirilen Mevlüt IŞIK’ın bulunması için aynı gün saat 20.30 itibariyle Ünye İlçe Jandarma Komutanlığından 8 kişiden oluşan 2 Asayiş Timi ve mahalleden yaklaşık 50 vatandaş ile arama çalışması başlatıldı.

Arama çalışmalarına, Ordu İl Jandarma Komutanlığından 1 İz Takip Köpeği, 13 kişiden oluşan 1 Jandarma Komando Timi, ve Ordu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden 6, Rüsumat Gönüllü arama ekibinden 4, UMKE’den 3 kişilik arama-kurtarma ekibi dahil oldu.

Yapılan arama çalışmaları sonucu; kayıp dede gece saat 00.10 sularında, evinin 1 km uzağında sağ olarak bulundu. Mevlüt IŞIK tedbir amaçlı olarak Ünye Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.