son haberler

Okuldan Demir, Mahalleden Telefon Kablosu Çaldılar

Yayınlanma Tarihi: 21 Ocak 2021 okunma

Okuldan Demir, Mahalleden Telefon Kablosu Çaldılar
Asayiş
0

Gölköy’de İlçe Jandarma, mahalleden telefon kablosu çalan ve okuldan elektrik direklerinde kullanılan demir profil çalan hırsızları kıskıvrak yakaladı.

Gölköy İlçe Jandarma Komutanlığı’na, sorumluluk bölgesinde yer alan Çatak Mahallesi’nde 12 Ocak 2021 tarihinde 500 m. uzunluğundaki bakır telefon kablosunun çalındığı ihbarı yapıldı.

Cumhuriyet Savcılığının bilgisi doğrultusunda İlçe J.K.lığı, JASAT ve OYİ Timi ile müşterek araştırma ve soruşturmaları neticesinde 14 Ocak 2021 tarihinde S.T., Y.Ç. ve A.T. olayın şüphelileri olarak tespit edildi.

2 Kişi Tutuklandı!

Şahısların ev ve eklentilerinde yapılan arama neticesinde 1 Adet 25-30 cm uzunluğunda plastik aksamlı içi bakır kablo, 1 Adet 2 cm’lik plastik aksamlı içi bakır haberleşme kablosu, 1 Adet 3’lük içi bakır haberleşme kablosu, 1 Adet kesme aleti metal ve plastik kalıntısı ele geçirildi. 2 şüpheli hakkında gerekli yasal işlem başlatılarak sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine sevk edilirken 1 şüpheli ise serbest bırakıldı.

Okuldan Demir Profil Çaldılar

Bir diğer hırsızlık olayı ise Gölköy’ün İçyaka Mahallesi’nde yaşandı.

İçyaka Mahallesi’nde 15 Ocak 2021 tarihinde saat 04:00 sıralarında İçyaka Mahallesi Kavaslar Mevkii’nde otomobil ile hırsızlık yapıldığı ihbarı alan Gölköy İlçe Jandarma Komutanlığı harekete geçti.

Gölköy İlçe J.K.lığı, JASAT ve KOM Timleri ile devriye kuvveti İçyaka Mahallesi’nin kaçış istikameti olan Damarlı Mahallesinde şüpheli aracu durdurdu. Araç sürücüsü İ.D.’yi ve yanındaki C.İ.’yi gözaltına alan jandarma araç içerisinde arka koltukta elektrik direklerinde kullanılan 1 metre uzunluğunda 95 Adet demir profil tespit etti.

Yapılan araştırma ve inceleme neticesinde şüpheliler demir profilleri İçyaka Mahallesi’nde bulunan okuldaki çalışma alanından çaldıklarını itiraf ettiler. Sorguları tamamlanan şahıslar

Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.