son haberler

Ünye-Fatsa Arasında Orman Yangını

Yayınlanma Tarihi: 21 Mayıs 2020 okunma

Ünye-Fatsa Arasında Orman Yangını
Asayiş
0

Fatsa ile Ünye ilçeleri arasında yer alan Ünye’ye bağlı Erenyurt Sarıhalil Mahallesi’nde bulunan Seyirlik Ormanı’nda çıkan yangın söndürülemedi.

Dün henüz bilinmeyen bir sebepten çıkan Orman yangını gittikçe büyürken henüz kontol altına alınamadı. Köylülerin fark ederek yetkililere bildirmesiyle bölgeye Orman İşletmeye bağlı arazözler ve itfaiye ekipleri geldi.

Milletvekili Adıgüzel de Olay Yerinde!

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel Fatsa İlçe Başkanı ile birlikte olay yerine giderek incelemelerde bulundu. Adıgüzel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Fatsa-Ünye Seyirlik dağı ve ormanı yanıyor.. Burada birkaç tane görevli el ile söndürmeye çalışıyor. Fatsa ilçe başkanımız Murat Inanli ve başkan yardımcımız Ali Pekbüyük ile alandayız. Müdahale etmek için illa bizim buraya gelmemiz mi lazımdı. Ünye Orman İşletme Müdürü’nü aradık. Arazoz getirildi. Müdahale başladı. Fatsa CHP İlçe başkanımız Murat Inanli ve başkan yardımcısı Ali Pekbüyük ile birlikte takip ediyoruz. Bu arada biz alandayken arayıp bizimle istisarede bulunup açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Sn.Hüseyin Tavlı’ya da konuya ilgisi nedeniyle çok teşekkür ediyorum” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.