son haberler

Ünyeli Asker İdlib’te Yaralandı

Yayınlanma Tarihi: 21 Şubat 2020 okunma

Ünyeli Asker İdlib’te Yaralandı
Asayiş
0

Suriye’nin İdlib kentinde bulunan askerlerimize yönelik yapılan hava saldırısında Ünyeli Uzman Çavuş Doğancan Gümüş yaralandı.

Suriye’deki ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan askerlerimize yapılan hava saldırısında iki askerimiz şehit olurken 5 askerimiz yaralandı. Yaralı askerlerden Uzman Çavuş Doğancan Gümüş’ün Ünye’nin Erenyurt Mahallesi’nden olduğu öğrenilirken, Hatay Devlet Hastanesi’nde tedavisinin sürdüğü ifade edildi.

Milli Savunma Bakanlığı yaşanan üzücü olayla ilgili “Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza yapılan hava saldırısı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Belirlenen hedefler ateş altına alınmış, alınmaya devam edilmektedir. Bugüne kadar olduğu gibi şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamış, bundan sonra da bırakılmayacaktır. Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz” açıklamasında bulundu.

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.