son haberler

918  Kurs’ta 18 Bin 486 Kişiye Eğitim Verildi

Yayınlanma Tarihi: 19 Haziran 2019 okunma

918  Kurs’ta 18 Bin 486 Kişiye Eğitim Verildi
Eğitim
0

Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Erdoğan, bu yıl 918 kurs açtıklarını, vatandaşların  taleplerine karşılık verebilmek için daha fazla yer ihtiyaçları olduğunu söyleyerek, boş ve kullanılmayan binaları bulunan kişilerden kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisi açtı. Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan çadırda bir yıl boyunca kursiyerlerin el emekleri sergilendi.

Sanat ve Tasarım, El Sanatları, Resim, Kösecilik, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Mekikli Dokuma, Çinicilik, Misinalı Takı, İğne Oyası, Giyim Üretim Teknolojisi, Okul Öncesi Öğretmenliği, Giyim Üretim Teknolojisi, Giyim  gibi birçok alanda üretilen elişlerine ait kurulan stantlar vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

-918  kurs açarak, 18 bin 486 kişiye eğitim verdik.

Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Erdoğan, yıl içerisinde toplamda 918 kurs açtıklarını belirterek şöyle konuştu: “Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi olarak bugün şuana kadar genel, mesleki, teknik ve okuma-yazma alanlarında 918  kurs açtık ve bu kurslarda 18 bin 486 kişi eğitime katıldı.  Bunlardan  11 bin 398’i sertifika aldı. Bu yıl da devam eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından okuma-yazma seferberliği başlatıldı. En ücra noktalar dahil olmak üzere 83 adet okuma-yazma kursu açtık. Bu kurslara 372 kursiyer katıldı. 2 yıl içerisinde okuma-yazma alanlarında 342 kurs açarak katılabileceklerden 2 bin 664 kişiyi sertifikalandırdık.

-Yeni Kurslar için yere ihtiyacımız var

Her yıl kurslarımızı çeşitlendiriyoruz. Bu yıl çinicilik, kösecilik, tezhip kursları açtık ve yoğun bir ilgi gördü. Deri işlemeciliği için Ankara’dan uzman getirdik. Vatandaşlarımızın kurslarımıza yoğun ilgisi var. Ve her geçen gün daha da daha fazla kurs için talepte bulunuyorlar. Vatandaşlarımızın  taleplerine karşılık verebilmek için daha fazla yere ihtiyacımız var. Sizlerden isteğim, boş ve kullanılmayan binaları bulunan kişilerin bizlere yer konusunda yardımcı olmalarını istiyoruz. Yani Kullanılmayan her boş alana Talibiz! İlçe Milli Eğitim Müdürü’müzün desteği ile çini ve cam işleme fırınımızı da kuracağız önümüzdeki yıl süpriz kurslarımız da olacaktır. ”

-Müdür Erdoğan, “Bütün halkımızı kurslara davet ediyorum”

Halk Eğitimi Merkezi ve İŞ-KUR işbirlikleri sayesinde dördüncü kurslarının açıldığını ve yarın faaliyete geçileceğini dile getiren Müdür Mustafa Erdoğan, “Bu yıl İŞ-KUR işbirliği ile dördüncü kursumuzu yarın başlatıyoruz. 25 kursiyerimiz keçede, 15 kursiyerimiz Çini’de, 50 kursiyerimiz iğne oyası kursları açtı. İŞ-KUR ilçe müdürümüze ilgisi ve desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Zihinsel engelli öğrencilerimizi bu yıl da yine taşıyarak Nuriye İlkokulu’muzda kursumuza devam ettik. Onların da istedikleri zaman neler üretebildiklerini, yapabildiklerini ondan sonra görebilirsiniz. Burada sergilenen ürünler el emeği, alın teri ve göz nuru ürünlerdir. Bütün halkımızı kurslara davet ediyorum.” dedi.

-Tokgöz, “Öğrenmek Sadece Okulda, Diploma Sahibi Olarak Sınırlı Kalmamalıdır”

Halk Eğitim Merkezi öğrenme faaliyetlerini katılımları artırmayı hedefleyen, öğrenme konusunda bizleri bilgilendiren, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden sanatsal ve kültürel gösteriler içeren programlı etkinliklere katılan vatandaşlara katıldıkları için teşekkürlerini ileten Ünye İlçe Milli eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “Yılsonu sergimizi diğer faaliyetlerden ayıran öğrenme süreçlerini aktif olarak katılım olanağı sunması demektir. Bireysel gelişime yönelik merak ve istek uyandırma özelliği ile de yürütülen diğer hayat boyu öğrenme faaliyetlerinden daha etkili olmaktadır. Bizler ortaya konulan ürünleri gördükçe öğrenmenin sınırlarlını zannettiğimizden çok daha geniş olduğunu bir kez daha anlamış oluyoruz.  Unutmamalıyız ki, öğrenmek sadece okulda, diploma sahibi olarak sınırlı kalmamalıdır. Her öğrenme bizi değiştirir ve kişisel gelişimimize katkıda bulunur” diye konuştu.

Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesi kesildi. Kurdele kesiminin ardından sergiler gezildi.

Programa ayrıca, Ünye Belediye Başkan Vekili Ahmet Şahin, Ordu Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürü Sezayi Akarsu, Ünye İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, Ünye İlçe Müftüsü Ali Işık, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.