son haberler

Bu Resim Türkiye Üçüncüsü Yaptı

Yayınlanma Tarihi: 22 Mayıs 2018 okunma

Bu Resim Türkiye Üçüncüsü Yaptı
Eğitim
0

Ünye Kız Meslek Lisesi öğrencisi, Görsel Sanatlar alanında Türkiye 3. oldu.

Mustafa Kemal’i anlamak konulu eser yarışmasında resim dalında , grafik ve fotoğraf alanı öğrencisi Aleyna Alınlık Cumhuriyetimizin 94. yılı kutlamaları kapsamında yapılan ve vatanın üç bölgesinden katılan öğrencilerin eserleri arasında yapılan seçimde üçüncü oldu.

İstanbul Dudullu Organize Sanayi başkanlığının hazırladığı yarışma; genç nesillerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı bilincinin artırılması, Laik Cumhuriyet hedeflerinin benimsetilmesi ve teşvik edilmesinin sağlanması ve teşvik edilme içerikli özgün eserleri gün yüzüne çıkarmayı hedefliyor.

Alan öğretmeni Sevdiye Öztürk Kayır, sonuçtan çok memnun olduklarını belirterek, “kazanan diğer eserleri incelediğimizde öğrencimizin eseri göğsümüzü kabartmıştır.  Çünkü eser tamamen özgün bir eserdir. Öğrencimiz alanında çok başarılıdır. Eğitim süresince emeği geçen tüm arkadaşları kutluyorum” dedi.

Okul müdürü Ayşe Akyol da ödül alan öğrenciyi okulda tebrik ederek, başarılarından dolayı gururlandıklarını söylediler. Akyol ayrıca “yine, finale kalan ve eseri kitapta basılarak sergilenen okul öğrencimiz İlayda Nur Şahin’de bizi çok gururlandırdı. Öğrenciler finale kaldıktan sonra İstanbul Dudullu Organize Sanayi’nin davetlisi olarak ve tüm masrafları karşılanarak İstanbul’a uçakla gittiler. Programda akşam ödül töreninde önce finalistler açıklandı sonra lüks bir yatla İstanbul Boğaz turu ve çeşitli etkinliklerle öğrenciler ağırlandılar” dedi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.