son haberler

Çalışacakları Okullarını Belirlediler

Yayınlanma Tarihi: 9 Ekim 2017 okunma

Çalışacakları Okullarını Belirlediler
Eğitim
0

Ünye’de Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında İŞKUR tarafından okullarda görevlendirilecek temizlik görevlileri için kura çekimi yapıldı.

Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda Milli Eğitime bağlı okullarda görev yapacak 71 kişi 41 okulda görevlendirilmek üzere kura çekimi yaptı.

Okul idarecilerinin de katıldığı kura çekiminde konuşan Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal “TYP kapsamında okullarımızda çalışacak görevlilerimiz hangi okulda çalışacağını kendisi belirleyecek. Kırsal Mahallelerimizdeki okullarımızın da bulunduğu toplam 41 okulumuzda görev yapacak arkadaşlar basının ve okul idarecilerinin huzurunda kurasını çekecekler. Bu uygulama hem bizim hem de sizin açınızdan iyi bir uygulama. En azından kısa süreli de olsa bir ekmek kapısı. Biz bunu çok önemsiyoruz. Biz de sizin vesilenizle temiz tutmaya çalışıyoruz. Yoksa biz de işin içerisinden çıkamıyoruz. Eskiden beldelerimiz olan şimdi ise Ünye’nin mahallelerinde bulunan okullarımızda çalışacak arkadaşlarımız da bu kura ile belli olacak” dedi.

Müdür Uysal ayrıca İŞKUR tarafından Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında 18 kişinin daha ilave edildiğini ve Altınordu ilçesinde bugün yapılan kura ile bu kişilerinde belirlendiğini ifade etti.

Müdür Uysal’ın konuşmasının ardından kura çekimine geçildi. Okul isimlerinin konulduğu ve ağızlarının kapatıldığı zarflar sırayla gelen temizlik görevlileri tarafından seçildi. Kura sonrası ayrıca iki kişinin rızasıyla okul değişikliğinin yapılacağı hatırlatıldı.

Okullarda göreve başlayacak olan temizlik görevlileri okulların açık olduğu süre içerisinde maaş alacak. Temizlik görevlilerinin süresi ise yaklaşık 8 ay sonra sona erecek.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.