son haberler

Çocuklar Geleceğe İz Bıraktılar

Yayınlanma Tarihi: 20 Kasım 2019 okunma

Çocuklar Geleceğe İz Bıraktılar
Eğitim
0

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle “Hayat Çocuklara Değil Çocuklar Hayata İz Bıraksın” sloganıyla Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda çeşitli etkinlikler düzenlendi.

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Ünye Anaokulu, Bayramca Anaokulu ve Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Ana Okulu’nun ortak düzenlediği program “Hayat Çocuklara Değil Çocuklar Hayata İz Bıraksın” sloganıyla Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Geleceğe İz Bıraktılar

Ünye Cumhuriyet Meydanı’na velileri ile birlikte gelen öğrenciler müzik eşliğinde oyunlar oynadı. Gönüllerince eğlenen öğrenciler meydandaki brandaya ellerini boyaya batırarak geleceğe iz bıraktılar.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “Çocuklarımız bizler için çok önemli ve değerli. Çocuklarımıza ve gençlerimize yapılan yatırım en önemli yatırım. Onların yaşam hakkı, eğitim hakkı, sağlık hakkı ve barınma hakkı öncelikli haklardan. Bu hakları sağlamak da bizlerin en önemli görevi. Bu mana biz diyoruz ki, “Hayat Çocuklara Değil Çocuklar Hayata İz Bıraksın”, bütün çocuklarımızın 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kutlu olsun. Bu etkinlik için emeği geçen okul öncesi okul idarecilerimize, öğretmenlerimize, değerli öğrencilerimize ve velielrimize teşekkür ediyorum. Her şey çocuklarımız için” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.