son haberler

Doğa Öğrencileri Atatürk’ü Andı

Yayınlanma Tarihi: 11 Kasım 2017 okunma

Doğa Öğrencileri Atatürk’ü Andı
Eğitim
0

Ünye Doğa Koleji Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu  Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa intikal edişinin 79. yıldönümünde onu anmanın hüznünü yaşadı. “O’nun 1938’de bir 10 Kasım sabahı sona eren maddi hayatını, şimdi yüreklerimizde ve beyinlerimizde birer Mustafa Kemal ideali olarak yaşıyoruz”  diyen  öğrenciler, Atatürk’ü bir kez daha hatırlatmış oldu.

Ünye Doğa Koleji bu anlamlı günde otuz öğrenci ile Anıtkabir ziyaretinde bulunurken Okulda düzenlenen programda ise ortaokul ve lise öğrencilerinden oluşan grup bir tarafı Türk Bayrağı bir tarafı Atatürk Portresi ve imzası olan görseli hazırladı.

Saat dokuzu beş geçe çalan siren sesiyle tutulan yas, Ünye Doğa Koleji öğrencilerinin gür sesle okudukları İstiklal Marşı’yla tamamlandı. Ardından tören komitesi tarafından hazırlanan program izleyenlerden tam not aldı.

Büyük kurtarıcımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk!

Okul yönetimi program ile ilgili yaptığı açıklamada “Sen sonsuz yerinde rahat uyu! Bizler emanetin olan Türk Cumhuriyeti’ne her zamanki gibi gönülden sahip çıkarak, sana layık bir millet olmaya devam edeceğiz. Senin fikirlerinle aydınlandık, aydınlatıyoruz. Başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 79. yılında şükran, saygı ve özlemle anıyoruz” dedi.

10 Kasım Satranç Turnuvası

Öte yandan Ünye Doğa İlkokulu 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında 2. Sınıf öğrencileri arasında  satranç turnuvası düzenledi. Yapılan Turnuvada Can Birinci, Muhammed Ecmel Korkmaz, Ali Çağlar Duman ,Ilgaz Mete Çölbey ve Ali Deniz Alper ilk beşe girdi. Okul yönetimi “turnuva boyunca emek veren ve başarılı bir şekilde katılım gösteren tüm 2. Sınıf öğrencilerini ve de turnuvada ilk beşe giren öğrencilerimiz tebrik ediyoruz” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.