son haberler

Engelsiz Yabancı Dil Öğreniyorlar

Yayınlanma Tarihi: 5 Kasım 2018 okunma

Engelsiz Yabancı Dil Öğreniyorlar
Eğitim
0

Ekonomik Sosyal Araştırma ve Kalkınma Derneği’nin (ESAK) Ünye’deki engelli derneği ile işbirliği içinde hazırladığı “Benim Bir Engelim Bir de Yabancı Dilim Var” projesi kapsamında hazırlanan kurs programının başladı.

Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi’nde başlayan İngilizce derslerine dernek üyesi engelli kursiyerler ilgi gösterdi. ESAK Başkanı Hasan Şimşek de kursiyerleri ziyaret ederek burada bir açıklama yaptı.

ESAK Başkanı Hasan Şimşek projenin önemine vurgu yaptığı konuşmasında, “Ekonomik Sosyal Araştırma ve Kalkınma Derneği’nin Ünye’deki engelliler derneği ile işbirliği içinde hazırlamış olduğu “Benim bir engelim, bir de yabancı dilim var” projesi İçişleri Bakanlığı’ndan geçti. Şuanda da bu projenin derslerine başladık. Sevgili İngilizce Öğretmeni Mehmet Çolakoğlu kardeşimiz, 6 ay boyunca burada bulunan kardeşlerimize İngilizceyi öğretmek için elinden gelen gayreti gösterecek. İngiltere’de nasıl İngilizce öğreniliyorsa aynı metotlarla burada da bu çalışmalar yürütülecek. İnşallah burada İngilizceyi iyi seviyede öğrenecek olan kardeşlerimiz, örnek olarak Ünye Belediyesi’nin Kültür Yolu projesinde bir veya iki kişi, ya da Bakanlık kadrolarında İngilizce bildikleri için istihdam edilebilirler” diye konuştu.

Başkan Şimşek’in ardından Proje Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Mehmet Çolakoğlu da projenin 72 saatlik ders anlatımıyla sonlanacağını ve her hafta 5 saatlik İngilizce eğitimi vereceklerini söyledi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.