son haberler

Finalin Adı Bayramca Oldu

Yayınlanma Tarihi: 26 Temmuz 2018 okunma

Finalin Adı Bayramca Oldu
Eğitim
0

Ünye’de yaz kuran kursları arasında düzenlenen futbol turnuvasında geçen yılın şampiyonu Bayramca Camii, bu yılda rakip tanımayarak şampiyonluğu göğüsledi.

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nın sona ermesinin ardından tüm camilerde başlayan yaz kuran kursları eğitim öğretime devam ediyor. Öğrencilere dini eğitimin yanı sıra sosyal aktivitelere de yer verilerek tatil havasında eğitim veriliyor.

Ünye Müftülüğü Ünye Belediyesi işbirliği ile yaz kuran kurslarında bu yıl da futbol turnuvası düzenledi. Atatürk Parkı Halı Sahada 12 Takımın 4 grupta yarıştığı turnuvada bugün final oynandı. Finale adını yazdıran Bayramca Camii, İrfan Aras Camii ile karşı karşıya geldi.

Turnuvanın finalinde karşılaşan iki takımın mücadelesi Bayramca Merkez Camii öğrencilerinin kaydettiği bir golle sonuçlandı ve Bayramca turnuvanın şampiyonu oldu.

Geçen  yılda kupayı kaldıran Bayramcalı Öğrenciler mutluluklarını arkadaşlarıyla yaşadı. Turnuvanın heyecanlı geçtiğini söyleyen Bayramca Merkez Camii Müezzini Seyfettin Bulat, “yaz kuran kursları bütün camilerde olduğu gibi bizim camimizde de dolu dolu geçiyor. Camilerimizin yetersiz olması nedeniyle eğitimler Bayramca Şehit Cemal Mutlu İlkokulu’nda verildi. 200 öğrencimiz 7 bayan kuran kursu öğreticimizden eğitimler aldı. Yaz mevsimi ve yaz tatili olması nedeniyle öğrencilerimizi çok da sıkmadan eğitimler vermeye çalıştık. Zaman zaman camimizde çeşitli aktiviteler yaptık. Hem dini eğitimi hem de sosyal faaliyetler yer aldı. Camiler Arası Turnuvası’na biz de öğrencilerimizle katıldık. Geçtiğimiz hafta başlayan turnuvalar bugün sonuçlandı. Öğrencilerimiz yarı finale çıktı. Yarı finalde Burunucu Camii’yi 7-3 skorla yendik ve finale yükseldik. Finalde de İrfan Aras Camii ile mücadele ederek 1-0’lık skorla şampiyonluğa yükseldik. Güzel bir aktivite oldu. Öğrencilerimiz kupa almanın heyecanını ve coşkusunu yaşadı. Emeği geçenlere sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Turnuvanın final maçını Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASFK) 2. Başkanı Murat Ülgen yönetirken  Ünye Müftüsü Vedat Başsan da final müsabakasını izledi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.