son haberler

Harçlıklarını Kardeşleriyle Paylaştılar

Yayınlanma Tarihi: 22 Aralık 2017 okunma

Harçlıklarını Kardeşleriyle Paylaştılar
Eğitim
0

Ünye Anafarta İmam Hatip Ortaokulu ve Ünye Anafarta Ortaokulu 8. Sınıf öğrencileri Zekât, sadaka ve kurban gibi paylaşma ve yardımlaşma ibadetlerini uygulamalı öğrendiler. Paylaşma ve yardımlaşmayı yaşamak bunun tadına varmak isteyen öğrenciler harçlıklarını biriktirerek aldıkları yiyecekleri birinci sınıf öğrencileriyle paylaştı.

Harçlıklarından fedakârlık ederek bir araya getirdikleri paralarla Anafarta İlkokulu 1. Sınıflar, Anafarta Anaokulu öğrencileri ve Ünye Anaokulu öğrencilerinin tamamına, yaklaşık 330 öğrenciye Meyve suyu, kek ve çikolata alarak dağıttılar.

Bu projede her bir 8. Sınıf şubesi paylaşımda bulunulacak en az iki sınıfla eşleşti. Her bir şubeyi temsilen bir grup öğrenci paylaşımda bulunacakları sınıfların öğretmenleriyle işbirliğiyle sınıfları ziyaret ettiler.

Minik yüreklerdeki güzelliğe, yüzlerindeki tebessüme şahitlik eden öğrenciler bir yandan da paylaşma ve yardımlaşmanın önemiyle ilgili duygu ve düşüncelerini onlarla paylaştı.

Bu proje sayesinde başkalarının mutluluğuyla da oldukça mutlu olunabildiğini fark eden öğrenciler adeta paylaşma ve yardımlaşma antrenmanı yaptılar. Gelecekte çalışacakları kurumlarda, iş yerlerinde de hayırlı bir iş için çabaladıklarında bir yaraya merhem olmak istediklerinde tek başına olmayacaklarını kendilerine omuz verecek, el birliği yapacak yüzlerce kardeşinin olacağının farkına vardılar. Birlikte çok büyük yüklerin de kolaylıkla altından kalkabildiklerini yaşayarak öğrenmiş oldular.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.