son haberler

İlköğretim Haftası’na Buruk Başlangıç!

Yayınlanma Tarihi: 14 Eylül 2020 okunma

İlköğretim Haftası’na Buruk Başlangıç!
Eğitim
0

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması nedeniylek kutlanan İlköğretim Haftası bu yıl buruk başladı.

Koronavirüs Salgını nedeniyle öğrenciler yeni eğitim yılna uzaktan eğitimle başlarken bugün Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Törene Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve az sayıda okul idarecileriyle öğretmenler katıldı.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle katılımın az sayıda tutulmasına özen gösterilirken  gözler geçmiş yıllarda alışık olduğum öğrenci grubunu aradı. Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Ardından Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Her yıl öğrencilerin göndere çektiği bayrağı bu kez öğretmen dalgalandırdı.

“Hijyen Noktasında İyiyiz, Öğretmen Eksiğimiz Yok”

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “14-18 Eylül İlköğretim Haftası hepimize kutlu olsun. 21 Eylül tarihi itibariyle okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerimiz dönüşümlü olarak her öğrencimiz haftada bir gün olacak şekilde okullarımızı açacağız. Bir sonraki hafta haftada iki gün olarak okullarımızı açacağız. Sonrasında ise bakanlığımızın talimatları doğrultusunda eğitim öğretim faaliyetlerimize devam edeceğiz. Şu anda okullarımız hazır. Hijyen noktasında iyiyiz. Öğretmen eksiğimiz yok. İnşallah buruk başladığımız eğitim öğretim yılına Pandemi sürecinin sona ermesiyle güçlenerek devam edeceğiz. Ünye’de bu yıl birinci sınıfa 1820 öğrenci başladı. Toplam 27 bin öğrencimiz ve resmi ve özel olmak üzere 2015 öğretmenimiz bulunmaktadır. Ben yeni eğitim öğretim yılının öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Düzenlenen bu törenle İlköğretim Haftası başlamış oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.