son haberler

Kültür Ambarı’na Anlamlı Ziyaret

Yayınlanma Tarihi: 6 Kasım 2017 okunma

Kültür Ambarı’na Anlamlı Ziyaret
Eğitim
0

Ünye Doğa Koleji ortaokul öğrencileri İkizce’de kitap kurdu bir vatandaşın oluşturduğu Kitap Ambarı’na ziyarette bulunarak hem kitap okudu hem de kütüphaneye kitap hediye etti.

Okumanın önemi hakkında farkındalık yaratmak isteyen Ünye Doğa Koleji öğretmenleri, öğrencilerini İkizce’de bulunan Kitap Ambarı’na götürdü.  Öğrencilerin doğal bir kütüphane ortamında kitap okuması amaçlandı.

Kütüphaneyi ziyaret eden öğrenciler hayretlerini gizleyemediler.  Kütüphanenin kuruluş aşaması, kitapların kütüphaneye toplanışı ve kütüphanenin işleyişi hakkında Kültür Ambarı’nın kurucusu Hayati Çalık kütüphane hakkında öğrencilere bilgilendirmede bulundu.

Kültür Ambarı’nın tahıl ambarından kitap ambarına dönüşünün hikâyesini dinleyen öğrenciler, kütüphane içerisinde doyasıya kitapları inceleme fırsatı bulurken bazı öğrenciler de Hayati Bey’in çay ikramıyla kitap okuma etkinliği yaptılar.

Ünye Doğa Koleji öğretmenleri ve öğrencileri yanlarında getirdikleri kitapları Kültür Ambarı’nın geliştirilmesi için kütüphaneye konulmak üzere Hayati Çalık’a teslim ettiler. Öğrenciler,  yoğun bir çalışmanın ardından Hayatı Çalık’a teşekkürlerini sunarak mutlu ve gururlu bir şekilde Kültür Ambarı’ndan ayrıldılar.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.