son haberler

Minikler Kızılay Haftası’na Dikkat Çekti

Yayınlanma Tarihi: 2 Kasım 2017 okunma

Minikler Kızılay Haftası’na Dikkat Çekti
Eğitim
0

Ünye Müftülüğü’ne bağlı Gölevi 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencileri Kızılay Haftası nedeniyle düzenledikleri etkinlikte Kızılay’ın önemine vurgu yaptı.

29 Ekim – 4 Kasım Kızılay Haftası nedeniyle öğrenciler , öğretmenleri eşliğinde ilk olarak hemşire ve doktor şapkası yaptı. Kağıt, Makas ve yapıştırıcı yardımıyla yaptıkları şapkaları takan öğrenciler yaralı rolündeki arkadaşlarına müdahalede bulundu. Hem eğlenen hem de öğrenen öğrenciler yardımlaşma ve birlikteliğin önemini anladı.

Etkinlik hakkında bilgi veren Kuran Kursu yetkilileri, ” zaman zaman önemli gün ve haftalarda öğrencilerimize anlam ve önemini vurgulamak amacıyla bu tür etkinlikler yapıyoruz. Daha önce aşure gününe dikkat çektiğimiz etkinlikler dizimizi bu kez 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında Türkiye genelinde kutlanan Kızılay Haftası ile sürdürdük. Öğrencilerimiz yardımlaşmanın ve yaralıya müdahale etmenin ne kadar güzel bir şey olduğunu öğrendi. Biz aynı zamanda onların anlayabileceği şekilde oyunlarla öğrettiğimiz için hepsi keyif aldı. Etkinliklerimiz bundan sonrada devam edecek” dedi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.