son haberler

Miniklerden Kültür Dolu Ziyaret

Yayınlanma Tarihi: 14 Mart 2018 okunma

Miniklerden Kültür Dolu Ziyaret
Eğitim
0

Ünye Müftülüğü’ne bağlı Gölevi Güvenevler Kuran Kursu öğrencileri İkizce’de bulunan Kültür Ambarı’nı ziyaret etti.

Beraberinde öğretmenleriyle İkizce’ye giden öğrenciler hem doğanın tadını çıkardı hem de Kültür Ambarı’nı inceledi. Minikler doğayla iç içe bir gün geçirerek isimlerini duydukları ancak görmedikleri hayvanları da görme fırsatı buldular.

Havaların güneşli olmasını fırsat bilen minikler çeşitli oyunlarla da gününü gün etti. Öğrencilerin bu ziyaretine bazı veliler de eşlik etti. Öğrenciler ayrıca ziyarette fidan da dikerek hem öğrendiler hem de eğlendiler.

Keşfetmeye meraklı minikler merak ettiklerini de öğretmenlerine sorarak bilgiler aldılar. Öğrenciler beraberinde getirdikleri yiyeceklerle piknik yaparak gün boyu güneşin ve doğanın tadını çıkardı.

Kurs Müdürü Saliha Demir ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, “kursumuzdaki öğrencilerimizle velilerin iznini alarak Kültür Ambarı’nı ziyaret ettik. Burada okumanın ve kitabın önemini öğretmenlerimiz öğrencilerimize anlattı. Havaları güzel bulmuşken Orman Haftası da yaklaşıyorken çocuklarımıza doğayı tanıttık. Doyasıya eğlendiler. İp atladılar, ip çekmece oynadılar, körebe oynadılar, top oynadılar, yumurta topladılar ve fidan diktiler. Çok eğlenceli bir gün geçirdiler. Bize bu imkanı sağlayan Hakan Gün beye ve çiftlik sahibine teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.