son haberler

Münazarada Birincilik Kızların

Yayınlanma Tarihi: 13 Aralık 2019 okunma

Münazarada Birincilik Kızların
Eğitim
0

Ünye’de Liselerarası Münazara Yarışmasında Kız Meslek Lisesi öğrencileri birinci oldu.

Yarışma  Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesinde yapıldı. “Gelenekler Çağdaşlaşmaya Engel midir Değil midir” konulu yarışmada Arif Nihat Asya MTAL (kız meslek lisesi) ‘Engeldir’ tezini savundu. Ünye Atatük Anadolu Lisesi ise ‘engel değildir’ tezini savundu.

Yarışma süresince jüri üyeleri çeşitli kategorilerde tezlerini savunan grupları değerlendirdi.  Tezini en iyi savunan ve savunmasını güçlü şekilde yapan kız grubu sonuçlar açıklandığında sevinçlerini öğretmenleri, okul yönetimi ve okul öğrencileri ile kutladılar. Yarışmada birinci olan kız grubu gruplara çıkmaya hak kazandı. Kız meslek lisesi grubunun münazara sonucunda aldığı puan 93, Atatürk Anadolu Lisesi grubunun aldığı puan 76 oldu.

Günün anısına hem münazara salonunda hem de okullarında toplu hatıra fotoğrafı çekimleri yapıldı. Okul edebiyat öğretmenleri Refaittin Kara, Müzeyyen Kurt, Özgür Şahin, Zuhal Şentürk, Havva Sarı münazar grubunu çalıştırdı.

Okul müdürü Mehmet Yazıcıoğlu,okul salonunda yaptığı konuşmada “ Sizler de ileriki yaşamınızda başarılı birer birey olabilmeniz için, koyduğunuz bu hedefler doğrultusunda var gücünüzle çalışmalı ve o hedef uğrunda gayret göstermelisiniz . Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencileri tebrik ediyorum” dedi.

 

 

smart

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.