son haberler

Öğrenciler Tatilde BİLSEM’i Keşfetti

Yayınlanma Tarihi: 20 Kasım 2019 okunma

Öğrenciler Tatilde BİLSEM’i Keşfetti
Eğitim
0

Ünye Bilim ve Sanat Merkezi tatilde kapılarını öğrencilere açtı. Özel yetenekli öğrencilere yönelik geçtiğimiz yıl Ünye’de faaliyetlerine başlayan Ünye BİLSEM’de 100’e yakın öğrenci eğitim görürken 1 haftalık ara tatilde misafir öğrencilere BİLSEM ve çalışmaları anlatıldı.

Tatil süresi boyunca belirli gün ve saatlerde misafir öğrencileri kabul eden BİLSEM’de Robotik Kodlama Eğitimi, Matematik, Fen, Müzik ve Resim alanlarında yapılan çalışmalar anlatıldı.

Öğrenciler BİLSEM’i Keşfetti

Ünye BİLSEM Müdürü Mehmet Kilim öğrenci ziyaretleriyle ilgili “Bakanlığımız ilk kez bu yıl ara tatiller uyguluyor. Öğrencilerimizin birer hafta dinlenmelerini sağlamayı hedeflediği bu uygulama kapsamında biz de BİLSEM olarak öğrencilerimize merkezimizi tanıtıyoruz. İlk dönem içerisinde yer alan bir haftalık tatilde merkezde bulunan okullarımızı misafir ediyoruz. İkinci dönemde ise kırsal mahallelerimizde bulunan okullarımızı misafir edeceğiz. Buraya gelen öğrencil ve velilerimize BİLSEM hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz Ünye Bilim Sanat Merkezi’nin hangi çalışmaları yaptığına dair bilgi sahibi oluyorlar” dedi.

Robotik Kodlama Öğreniyorlar

Müdür Kilim faaliyetler ilgili yaptığı açıklamada “Ünye Bilim Sanat Merkezi geçen yıl açıldı ve bu yıl aktif olarak hizmet veriyor. Ünye BİLSEM olarak Robotik Kodlama başta olmak üzere, Fen, Matematik, Müzik ve Resim alanlarında öğrencilerimize eğitim veriyoruz. Bu yıl 100’e yakın öğrencimize eğitim veriyoruz. Eğitimlerimiz uygulamalı gerçekleşiyor” diye konuştu.

BİLSEM Sınavları

BİLSEM sınavlarıyla ilgili bilgi de veren Ünye BİLSEM Müdürü Mehmet Kilim “2019-2020 Eğitim Öğretim yılı için BİLSEM sınavlarının hazırlıkları devam ediyor. Ocak ayında bir uygulamalı sınavımız olacak. Sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmenlerinin yönlendirdiği yetenekli öğrencilerimizi sınavla merkezimize kabul ediyoruz. Eğitim hayatı devam ederken buraya okul saati dışında gelerek eğitim alıyor. Burada öğrencilerimiz deneyler yapıyor, şarkılar söylüyor ve resim sanatı gerçekleştiriyor” diyerek velilerin yetenekli öğrencilerini BİLSEM’e yönlendirmelerini istedi.

“Çocuklarınıza Yazılım Öğretin”

Müdür Kilim ayrıca “Biz çocuklarımız üzerinde bazı yanlışlar yapıyoruz. Günümüz teknoloji çağında çocuklarımızı tablet ve telefonlarla oyun oynatarak vakit geçirmesini sağlıyoruz. Ama Avrupa bunun yerine ana okuluna giden çocuklardan başlayarak yazılım öğretiyorlar. Çocuklarımız aslında yazılımla kendi ülkelerine faydalı bireyler olarak yetişiyor. Biz çocuklarımızı tableti eline verip onları eğlendirme yerine robotik kodlama setlerini alarak kendilerini geliştirmelerini sağlamalıyız” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.