son haberler

Öğrencilerden Kan Bağışı Kampanyası’na Destek

Yayınlanma Tarihi: 7 Kasım 2017 okunma

Öğrencilerden Kan Bağışı Kampanyası’na Destek
Eğitim
0

Ünye Doğa Koleji ve Cumhuriyet İlkokulu Öğrenci Meclisleri anlamlı bir projeye imza attı.

Ünye Doğa Koleji kardeş okulu olan Ünye Cumhuriyet İlkokulu ile birlikte bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi. “Kan Demek Can Demek” sloganıyla başlatılan “Hayat Kurtarmak Kanımızda Var” projesi için öğrencilerde farkındalık oluşturmak amacıyla Kızılay’a kan bağışında bulunuldu. Öğrenci yanı sıra velilerin de desteğiyle Kızılay’a yapılan kan bağışları herkesi mutlu etti.

Kampanyaya Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal da katılırken sosyal sorumluluk projesinde Cumhuriyet İlkokul Müdürü Kemal Öztürk ve Ünye Doğa Koleji kurucusu Ali Osman Kaya yapılan  bu sosyal sorumluluk projelerinin önemini vurguladıktan sonra öğrencilere de bu bilincin aşılanması gerektiğinin altını çizdi.

Yapılan açıklamada, “Kızılay, dil, din, ırk ayrımı yapmaksızın tüm insanlığa yardım elini uzatır. Bayrağındaki beyaz renk yaralı askerlerin gömleklerini , kırmızı ise kan izlerini simgeler. Kan bağışı üzerine dikkat çekerler. Kimi insanlar kan vermenin zararlı olduğunu düşüncesindedirler. Oysa sağlıklı her insan kan verebilir. Kan bağışı  ,hem kemik iliğinin yağlanmasını önleyip ,kan yapımını canlı tutar hem de insanın dolaşımına dinçlik ve canlılık kazandırıp, kanın yerine genç hücrelerin dolaşımına katılmasını sağlar. Bir gün biz de felakete uğrarsak Kızılay’ın bizim de yardımımıza koşacağını unutmamamız gerektiğini düşünerek söze başlayalım. Kalbimize soralım …hayat kurtarmak ister mi? Bize destek veren herkese teşekkürler” denildi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.