son haberler

Ordu Ulusal 1. Kitap Fuarı Açılıyor

Yayınlanma Tarihi: 11 Ekim 2018 okunma

Ordu Ulusal 1. Kitap Fuarı Açılıyor
Eğitim
0

Ordu Ulusal 1.Kitap Fuarı 12 Ekim Cuma günü açılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı EnginTekintaş,  12-21 Ekim tarihleri arasında Tayfun Gürsoy Parkı’nda gerçekleştirilecek olan Ordu Ulusal 1.Kitap Fuarı’na tüm Ordulularıdavet etti.

“Her Kitap Bir Şehirdir”

Aydınlık nesillerin kitap okuyarak yetiştirileceğini belirten Başkan Tekintaş, “Her kitap bir şehirdir diyerek, bu organizasyonla Ordu’nun her anlamda gelişmesini, kitap sevgisini yaymayı ve gençlere okuma alışkanlığı kazandırılmasını amaçlıyoruz. Bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ile Ordu Valiliği, OrduBüyükşehir Belediyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği,KOSGEB ve Altınordu Belediyesinin ortaklığıyla 12 Ekim Cuma günü saat 14.00’da Ordu Ulusal 1.Kitap Fuarı’nın açılışını gerçekleştireceğiz. Tayfun Gürsoy Parkı’nda düzenlenecek olan Ordu Ulusal 1.Kitap Fuarı’na tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi.

77 Stant 130 Yayınevi Yer Alacak

Fuara 130 yayınevi ve 100’ü aşkın yazarın katılacağını belirten Başkan Engin Tekintaş, “Kentimizde ilkini gerçekleştireceğimiz Kitap Fuarı her gün 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. 77 standa 130 yayınevi ve 100’ü aşkın yazar organizasyon kapsamında kitapseverlerle buluşacak.Bunun yanı sıra Türkiye’nin önemli yazarlarının da yer alacağı fuarda gerçekleştirilecek olan söyleşilerle vatandaşlarımız hem okuma alışkanlığı kazanacak hem de unutulmaz anlar yaşayacak”diye konuştu.

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.