son haberler

Saçlar Okula Hazır

Yayınlanma Tarihi: 10 Eylül 2019 okunma

Saçlar Okula Hazır
Eğitim
0

Yeni Eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul alış verişine çıkan veliler kuaförlere de uğradı.

Ünye’de geçtiğimiz hafta başlayan okul telaşı bu hafta katlanarak devam ediyor. Öğrenciler yeni eğitim yılına kılık kıyafetinin yanı sıra saç bakımıyla da giriyor. Geçtiğimiz hafta berberler yoğun mesai harcarken bu mesainin bu haftada süreceği öğrenildi.

Zaman zaman gece yarısına kadar açık kalan berberlerde öğrenciler saç bakımı yaptırıyor. Fındık hasadı sonrası artan yoğunluk okulların erken açılmasıyla birlikte ikiye katlandı.

Yoğunluğun bu haftada devam edeceğini söyleyen Berber Ruhi Taş, “okula gidecek olan öğrenciler saçlarını kestiriyor. Bu hafta güzel bir yoğunluk oldu. Bu yoğunluğun bir hafta daha süreceğini düşünüyoruz. Geçtiğimiz yıl okullar bir hafta geç açılmıştı. Fındık hasadından dönen vatandaşlar da eklenince daha yoğun bir yıl geçirmiştik. Ancak bu yıl okulların erken açılması nedeniyle çoğunlukla öğrenciler saç kesimine geliyor. Fındık hasadı devam ettiği için vatandaşlar işlerini bitiremedi. Önümüzdeki haftadan itibaren de fındıkçıların geleceğini düşünüyoruz. Bu sezon da bizim açımızdan iyi geçti. Tüm öğrencilerimize derslerinde başarılar diliyoruz” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.