son haberler

Ünye Arakan’a Yardım Elini Uzattı

Yayınlanma Tarihi: 15 Kasım 2017 okunma

Ünye Arakan’a Yardım Elini Uzattı
Eğitim
0

Ünye’de orta öğretim okullarında ‘Arakan Kan Ağlıyor, Ünye Yardım Elini Uzatıyor’ adı altında Arakan için kurulan yardım kermeslerinden 30 Bin TL’ye yakın gelir elde edildi. Ünye Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, paranın bankaya Diyanet Vakfı hesabına yatırıldığını ifade ederek Ünye Müftüsü Vedat Başşsan’a makbuzu teslim etti.  Müdür Uysal beraberinde okul müdürleriyle birlikte Ünye İlçe Müftüsü Vedat Başsan’ı ziyaret etti.

Kermesten Elde Edilen Gelir Bankada

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal ziyarette yaptığı açıklamada; “Özel ve devlet ortaöğretimlerimizde, yani liselerimizde çocuklarımızda bir farkındalık oluşturalım, yardımlaşma duygusunu geliştirelim, ferdiyetçiliği ikinci plana itip kendimizin dışındakini de düşünme anlayışını yerleştirelim, şefkati, merhameti, insani duyguları ön plana çıkaralım, çocuklarımızda bir farkındalık oluşturalım düşüncesiyle arkadaşlarımızla oturduk bir değerlendirme yaptık. Bugün malumunuz Sn. Cumhur Başkanımızın da ciddi manada üzerinde durduğu Arakan’da devam eden bir zulüm var. Bu zulme hem dikkat çekelim, hem de Arakanlı kardeşlerimize ne kadar gücümüz yetebiliyorsa o kadar yardım tedarik edelim düşüncesiyle bir kermes tertip ettik. Bunu okullarımızda gün gün planladık. Her okulumuz bir günü paylaşarak bu kermesi tertip ettiler” dedi.

29 Bin 346 Lira Toplandı

Müdür Uysal ayrıca, “size Diyanet vakfımızın Arakan’a yardım hesabına yatırdığımızın bir belgesini sunmak için geldik. Tabi burada bu çalışmanın esasen biz aracısıyız. Çocuklarımızın bir çalışması, öğrencilerimizin bir çalışması, öğrencilerimize katkı sağlayan velilerimizin özgün bir çalışmasıdır. Tabi öğretmen arkadaşlarımızın çocukları gayrete getirme, yönlendirme, orada farkındalık oluşturma, bu noktada bilgilendirme yönünde de çok ciddi katkıları oldu. Öğretmen arkadaşlarımıza son derece teşekkür ediyorum. Okul idaresindeki arkadaşlarımız bu işin organizatörlüğünü üstlendiler. Burada küçük çaplıda olsa bir anlam ifade eden “Arakan Kan Ağlıyor, Ünye Yardım Elini Uzatıyor” diye bir çalışma yaptık. Bu çalışmada öğrencilerimiz 29 bin 346 lira 25 kuruş katkı sağladı. Bu kermeslerin neticesinde biz bu paralarının tamamını Türkiye Diyanet Vakfının Ziraat Bankası hesabına yatırdık. Yatırdığımızın belgesini de size takdim etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Okul Müdürlerine Kur’nı Kerimli Teşekkür

Ünye İlçe Müftüsü Vedat Başsan ise öğrencilerin ve okul idarecilerinin ciddi anlamda destek verdiği kermesler için teşekkür ederek “Çocuklarda böyle bir duygunun oluşması daha da ehemmiyetli, hedefine ulaşmış. Bizde 60 bin lira toplamış göndermiştik, bu daha anlamlı oldu” diye konuştu.

Okul öğrencilerinin kermeslerden elde ettiği gelirlerin Diyanet İşleri Başkanlığı ziraat bankası hesabına yatırıldığına ilişkin belge Milli Eğitim Müdürü Uysal tarafından Müftü Başsan’a takdim edilirken, Müftü Başsan da okul müdürlerine Kuran’ı Kerim hediye etti.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.