son haberler

Ünye’de 18 Okula 33 Güvenlikçi

Yayınlanma Tarihi: 13 Kasım 2017 okunma

Ünye’de 18 Okula 33 Güvenlikçi
Eğitim
0

İŞKUR Ünye Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı protokol ile Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında okullarda görev yapacak güvenlik görevlileriyle toplantı yapıldı.

Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal başkanlığında gerçekleşen toplantıya, güvenlik görevlilerinin yanı sıra okul müdürleri ve okul polisleri de katıldı.

Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Uysal güvenlik görevlilerinin iş ve sorumlulukları ile ilgili bilgiler verirken, okul polisleri ile güvenlik görevlilerinin birlerine destek ve yardımcı olmalarını istedi.

18 okulda toplam 33 güvenlik görevlisi 8 ay süre ile çalışacak

Toplantıya ilişkin açıklamalarda bulunan Müdür Uysal, şunları söyledi:“İŞKUR İl ve İlçe Hizmet Merkezi Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bu uygulama tüm okullarımıza artarak devam eder. Burada okul müdürlerimiz, okul polislerimiz ve güvenlik görevlilerimiz okulların güvenliğini nasıl sağlarız, çalışmalarımızı nasıl yürütürüz bağlamında değerlendirmeler yapacağız. Burada asıl söz hakkı sorunlarla karşı karşıya gelen okul müdürlerimiz. Kendileri okullarda ne tür güvenlik zafiyeti ile karşılaştıklarını veya öğrencilerimizin yaşadığı sorunların neler olduğunu okul içinde ve dışında yaşanan sorunların neler olduğunu ifade edecekler. Ayrıca burada güvenlik görevlisi arkadaşlarımızla okul polisi arkadaşlarımızı tanıştıracağız. Ayrıca güvenlik görevlilerimizin yapacağı ve yapması gereken işlerle ilgili güvenlik görevlilerimize bilgi vereceğiz.”

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.