son haberler

Ünye’de Tasarım ve Beceri Atölyesi Kuruldu

Yayınlanma Tarihi: 6 Nisan 2021 okunma

Ünye’de Tasarım ve Beceri Atölyesi Kuruldu
Eğitim
0

Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Kurulan Tasarım ve Beceri Atölyesi Öğrencilerin Kullanımına Sunuldu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ilde belirlenen 1000 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi içerisinde, Eğitim Kenti Ordu’da yer alan 12 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde uygulanan “Mesleki Eğitimde 1000 Okul” projesine yönelik somut adımlar atılmaya devam ediyor. Bu kapsamda Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde “Bilim Tasarım ve Beceri Atölyesi” kuruldu.

Konuya ilişkin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden şu açıklama yapıldı; “”Mesleki Eğitimde 1000 Okul” projesi kapsamında, Bakanlığımızca 2020 yılında yapılan 85 milyon liralık yatırıma ilaveten 2021 yılı için 115 milyon liralık yatırım daha planlanmıştır. Böylece, belirlenen okullarımızda eğitim ortamlarının zenginleştirilmesi çalışmaları kapsamında, okullarımızın mevcut laboratuvar ve atölyelerinin güçlendirilip yenilerinin yapılması sağlanmaya devam etmektedir. Çalışmalar doğrultusunda Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde “Bilim Tasarım ve Beceri Atölyesi” kurulmuş, öğrencilerimizin kullanımına hazır hale getirilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığımızca (MEB) hayata geçirilen proje ile 1000 mesleki ve teknik Anadolu lisesine, Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında temel becerilerden okulların bakım onarımına, kütüphane, atölye ve spora kadar çok sayıda alanda destek sağlanırken, bir taraftan mesleki ve teknik eğitimde kaliteyi artırmak diğer taraftan okullar arası başarı farklarını azaltmak için projesiyle okullarımız çok boyutlu bir şekilde desteklenmeye devam edecektir.”

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.