son haberler

Ünye’de Yüz Yüze Eğitim Başladı!

Yayınlanma Tarihi: 21 Eylül 2020 okunma

Ünye’de Yüz Yüze Eğitim Başladı!
Eğitim
0

İlkokul birinci sınıflar ve ana sınıfı öğrencileri için yüz yüze eğitim başladı.

31 Ağustos’ta uzaktan eğitimle başlayan 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı yine Koronavirüs tedbirleriyle devam ediyor. Öğrenciler EBA’dan uzaktan eğitimle ders işlerken öğretmenler canlı derslerle de öğrencilerle uzaktan bilişim yolu ile buluşuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre 21 Eylül 2020 Pazartesi gününden itibaren yüz yüze eğitim başladı. Salgın tedbirleri alınarak açılan okullarda ilk hafta öğretmenlerle öğrenciler tanışacak. Bu nedenle haftada bir gün ve bir kaç saatlik kısa zamanda öğrenciler okullarda bulunacak.

Ünye’de yüz yüze eğitim yağışlı havada başladı. Veliler çocuklarını okul bahçesine kadar getirerek öğretmenlere teslim etti. Öğrenciler öğretmenleriyle buluşarak sosyal mesafeye uyarak sınıflarına çıktı. Okulun giriş koridoruna konulan dezenfektan ile ellerini dezenfekte eden öğrenciler öğretmenleri eşliğinde bu yıl eğitim öğretim görecekleri sınıflarına girdi.

 Sınıflarda Maske İle Eğitim Öğretim!

Veliler çocuklarını maske ile okula gönderirken sınıflarda da ilk gün maske ile ders işlendi. Koronavirüs Salgını’na özellikle velilerin dikkat etmesi gerektiği vurgulanırken maskesi olmayan öğrenciler maskelerini okulun giriş koridoruna konulan maske standından temin etti.

İlk Ders Tanışma!

Öğrenciler sınıflarında maskeli de olsa 4 yıl beraber olacakları arkadaşlarıyla tanıştı. Sınıf öğretmenleri öğrencilere koronavirüsü anlatırken sosyal mesafe, hijyen ve maske konusunda öğrencilerin hassasiyet göstermesi gerektiğinin altını çizdi. İlk ders sosyal mesafeli oyunlar oynayan öğrenciler öğretmenleri tarafından verilen ilk tavsiyeleri de aldı.

Gruplar Halinde Eğitim!

Normal süreçte okul kapasitesine göre bir sırada ikili oturan öğrenciler bu süreçte tekli sıra halinde sınıflarda eğitim öğretim görecek. Bu nedenle mevcudu fazla olan sınıflar gruplara ayrıldı. İlk grup bugün eğitim öğretime başlarken ikinci grup ise yarın başlayacak. Bu hafta öğrenciler sadece bir gün okula gelecek.

Sınıflar Öğrenciler İçin Hazırlandı!

Okulla tanışma haftası nedeniyle sınıf öğretmenleri öğrenciler için sınıfıları süsledi. Balonlar ve çeşitli süs eşyalarıyla süslenen sınıflarda öğrencileri bir de sürpriz bekliyordu. Öğretmenler, aldıkları hediyeleri öğrencilere vererek “okuluna hoşgeldin” dediler.

Kantin Kapalı!

Okulda ilk hafta beslenme yapılmayacağı bu nedenle sabah çocuklar iyi bir kahvaltı yaparak okula geldi. Bu hafta kantinler ise tedbiler kapsamında açılmadı. Ayrıca öğrencilerin diğer öğrencilerle kalem, silgi ve kalemtraş alış verişi yapmaları da mümkün olmayacak. Öğrenciler ateşleri ölçülerek sınıflara alınırken okulun ortak kullanım alanınlarında da temaslardan kaçınılması gerektiği belirtildi.

İkinci Hafta 2 Gün Okul Var!

Okula uyum süreci olan önümüzdeki haftanın ardından bir sonraki hafta yine ana sınıfı ve birinci sınıf öğrencileri okullarına gelebilecek. Bu kez haftada iki gün okula gelecek öğrenciler ilk haftaya göre biraz daha uzun süre okulda kalacak. Okullarda yapılan düzenlemeye göre iki gruplu sınıflarda birinci grup Pazartesi ve Salı, ikinci grup ise Perşembe ve Cuma okula gelecek. Çarşamba günü grup değişimi nedeniyle sınıflar dezenfekte edilecek.

Ünye’de  2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı’nda yüz yüze eğitimde birinci sınıfa 1820 öğrenci başlayacak.

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.