son haberler

Ünyeli Cemal Yusuf’un Hayalini Bakanlık Kitaplaştırdı!

Yayınlanma Tarihi: 8 Temmuz 2020 okunma

Ünyeli Cemal Yusuf’un Hayalini Bakanlık Kitaplaştırdı!
Eğitim
0

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından pandemi sürecinde gerçekleştirilen projeye katılan Ünyeli Cemal Yusuf Karaoğlan’ın öyküsü kitaplaştırıldı.

Koronavirüs Salgını döneminde okullarından uzak kalan öğrenciler uzaktan eğitimle eğitim öğretim yılını tamamlarken bu süreçte ülke genelinde gerçekleştirilen proje dikkat çekti. Uzaktan eğitim sürecinde okullarına hasret kalan çocuklardan geniş hayal dünyalarını öykülere yansıtlamaları istendi. Bakanlık tarafından başlatılan projeye Ünye’den katılan Yusuf Bahri İmam Hatip Orta Okulu Öğrencisi Cemal Yusuf Karaoğlan’ın ”Yapay Zekâlı Köy” adlı öyküsü ilk 100’e girdi. 23 Nisan’ın 100’üncü yıl dönümünde “Çocuklardan Ev Yapımı Öyküler” kitabında derlenen öyküler arasında Cemal Yusuf’un da öyküsü yer alırken başarılı öğrenci bu mutluluğu önce ailesiyle daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz ve Yusuf Bahri İmam Hatip Orta Okulu Müdürü Muammer Öztürk ile paylaştı.

Müdür Tokgöz, öğrenciyi başarısından dolayı tebrik ederken, “Bu kitabın bir başka amacı da dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş böyle bir döneme çocuklarımızdan da bir iz bırakmak. Öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

“Hayalimi ve Arkadaşlarımı Yazdım”

Yazdığı etkileyici öyküsüyle dereceye giren Cemal Yusuf ise “Pandemi döneminde evimizde bulunduğum sırada Türkçe Öğretmenimiz proje ile ilgili bilgilendirme yaptı. Bunun üzerine ben de hayalimdeki mesleği ve arkadaşlarımı konu olan bir yazı yazdım. Başlığını da ”Yapay Zekâlı Köy” olarak belirledim. Öyküme hayalimi yansıttım. Bakanlık tarafından değerlendirip bastırılan kitapta öyküme de yer verilmesi beni mutlu etti. Bana destek olan aileme ve öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Bundan sonra da bu tür yarışmalara katılarak kendimi geliştirmeyi düşünüyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.