son haberler

Ünyeli Öğrenci İl Birincisi Oldu

Yayınlanma Tarihi: 3 Mart 2021 okunma

Ünyeli Öğrenci İl Birincisi Oldu
Eğitim
0

Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması İl Birincisi Ünye İlçemizden Merkez Erkek Kuran Kursundan Furkan Taha Ocak oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl Kur’an kurslarına katılımı artırmak, Kur’an kurslarında okuyan öğrencileri itikat, ibadet, ahlak ve siyer gibi temel dini bilgileri öğrenmeye ve Kur’an-ı Kerim’i güzel okumaya teşvik etmek amacıyla Kur’an Kursu öğrencileri arasında düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i yüzünden güzel okuma yarışması gerçekleştirildi.

2020-2021 eğitim-öğretim yılında Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur’an kurslarında okuyan kız ve erkek öğrenciler arasında ayrı ayrı düzenlenen “Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması” ilçe birincileri online olarak il finalinde yarıştılar.

Yapılan yarışma sonucunda erkekler kategorisinde Ünye Merkez Erkek Kuran Kursundan Furkan Taha OCAK “Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması” Ordu il birincisi oldu.

İlçe Müftüsü Ali IŞIK öğrencimizi tebrik ederek hediyesini takdim etti.

OCAK, 15-19 Mart 2021 tarihinde yapılacak olan “Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması” bölge finalinde Ordu’yu temsilen yarışacak.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.