son haberler

Ünyeli Sporcular Türkiye Şampiyonası Yolunda

Yayınlanma Tarihi: 12 Mart 2019 okunma

Ünyeli Sporcular Türkiye Şampiyonası Yolunda
Eğitim
0

Ordu’da yapılan ortaokul ve liseler arası Wushu il seçmelerinde Ünye’den 9 sporcu dereceyle dönerken 6 sporcu Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

Ünye Reis Spor Kulübü sporcularından Ünye’nin çeşitli okullarında okuyan sporcular şampiyonaya hazırlandı. Altınordu ilçesinde yapılan müsabakalarda 9 sporcudan 6’sı il şampiyonu 3’ü ise il ikincisi oldu.

“Şehidimizin Kardeşi İl Şampiyonu Oldu”

Yapılan müsabakayı değerlendiren Ünye Reis Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan, “bizim için bu müsabakaların bir başka önemi daha var. Ünyeli Şehidimiz Kerim Örtücü’nün kardeşi Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okuyan Sefa Örtücü (85 Kg.) Ordu İl Şampiyonu oldu. Şehidin Kardeşi Sefa kardeşimizi biz de tebrik ediyoruz. diğer 5 sporcu ile birlikte Nisan ayında yapılacak Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı. Bu sporcularımız şimdi bu şampiyonaya hazırlanıyor. Ben okul idaresine, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize ve sporcularımızın ailelerine teşekkür ediyorum. Son yıllarda spora olan ilginin da arttığını görmek bizi de mutlu ediyor” dedi.

Müsabakada dereceye giren sporcular ve dereceleri şöyle; ” Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Sefa Örtücü (85 Kg.) birinci, Endüstri Meslek Lisesi’nden Emirhan Ediz (75 Kg.) birinci, Cengizhan Ediz (70 Kg.) birinci, Ticaret Meslek Lisesi’nden Beytullah Okuyucu (65 Kg.) birinci, Murat Torun (70 Kg.) ikinci, Kız Meslek Lisesi’nden Burcu Uysal (48 Kg.) birinci, Şevval Sıla Baş (52 Kg.) ikinci, İmam Hatip Lisesi’nden Mert Tabaru (65 Kg.) ikinci oldu. Ortaokullardan da Puset Polvan Okulundan Buğra Öztürk (32 Kg.) birinci oldu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.