son haberler

Yaz Kuran Kursları Başladı!

Yayınlanma Tarihi: 19 Haziran 2019 okunma

Yaz Kuran Kursları Başladı!
Eğitim
0

Diyanet İşleri başkanlığınca her yıl okulların tatil olduğu dönemde düzenlenen “Yaz Kur’an Kursları” bu sene de okulların tatile girmesi ile 17 Haziran Pazartesi günü eğitim-öğretime başladı.

2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından pazartesi günü itibariyle başlayan kurslara yoğun ilgi oldu. Ünye’de Cami İmam Hatipleri 2 gün boyunca kayıt alırken bugün itibariyle dersler de başladı. Kayıtların devam ettiği ifade edilirken yoğunluğun ise önümüzdeki hafta daha fazla olacağı öğrenildi.

Öğrenci yoğunluğu nedeniyle bu yılda Kuran Kursları okullarda açıldı. Sınıf sınıf ayrılan öğrenciler temel din eğitimi alacak. Kuran Kursları yarım gün olarak yapılacak. Böylelikle yaz tatilinde olan çocuklar öğleye kadar din eğitimi alırken öğleden sonra tatil yapmış olacak.

Yaz kuran kursları ile ilgili verilen açıklamada, “Yaz Kur’an Kursları bu yıl 17 Haziran 2019 Pazartesi günü başlamıştır. Kurslarımız, iki dönem halinde olacaktır. Birinci dönem için 10 Haziranda başlayan kayıtlarımız 24 Haziran Pazartesi günü sona erecektir. Birinci dönem  “Yaz Kur’an Kursları” 12 Temmuz Cuma günü sona erecektir.  Yaz Kur’an Kurslarımızda 2. Dönem ise 15 Temmuz Pazartesi günü başlayacak ve 09 Ağustos Cuma günü sona erecektir.  Bütün cami ve Kur’an Kursu ile diğer uygun mekânlarda açılan kurslarımızda Kur’an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgilerin çocuklara öğretilmesinin yanında ahlaki değerler, kardeşlik, vatan sevgisi ve birlik beraberlik konularına ağırlık verilecek. Yaz Kur’an kursları süresince öğrencilerin gelişim düzeylerine uygun olarak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler yapılacak. Diyanet İşleri Başkanlığımız bu sene “Camiler Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur’an Olsun” sloganı ile kurslarımızı başlatmıştır. Çocuklarımızı kurslarımıza bekliyoruz” denildi.

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.