son haberler

Yunus Emre Okulu Ulusal Kalite Etiketi Aldı!

Yayınlanma Tarihi: 7 Kasım 2018 okunma

Yunus Emre Okulu Ulusal Kalite Etiketi Aldı!
Eğitim
0

www.unyetv.net / ÖZEL HABER

Geçtiğimiz yıl katıldığı yarışmalardan aldığı derecelerle adından sıkça söz ettiren Ünye Yunus Emre İlkokulu bu yıla da hızlı başladı. Yunus Emre Okulu sadece Ünye’de değil Ordu’da da 3 farklı projeden 3 etiket alan tek okul unvanı elde etti.

 eTwinning Projesi İle 3 Etiket  Sahibi Oldu

İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform olan eTwinning’e katılan okulun 4B sınıfı öğretmeni Zeliha Gaferoğlu projeleri şu sözlerle değerlendirdi; “eTwinning projesi Avrupa okullarının yürüttüğü bir proje. İnternet üzerinden okullar birbiriyle iletişime geçiyorlar ve bu projeyi 1 yıl boyunca yürütüyorlar. Çeşitli etkinlikler ortak yürütülüyor fakat kalite etiketinin geldiği zaman bireysel başvurular oluyor. Okulumuzun geçen yıl yürüttüğü 3 projeden 3’ü de kalite etiketi aldı. Yol Arkadaşım Kitabım, Dişini Fırçala Mikroptan Korkma, Resfebe Dünyamız adlı projelerinden 3 tane kalite etiketimizi aldık. İnşallah 2. Dönem etiketler okulumuza ulaşacak. Yaptığımız projeler, yaptığımız çalışmalar, öğrenci faaliyetleri, öğretmen faaliyetleri Türkiye’deki ulusal destek tarafından inceleniyor. Akabinde eğer değer görülüyorsa kalite etiketi almaya hak kazanıyor. Ünye’de tek kalite etiketi alan okul biziz. Ayrıca Ordu’da 3 etiketi aynı anda  alan tek okul da biziz. Türkiye genelinde 20-30 okul dahil oluyor farklı projelerde ama eTwinning baya kapsamlı sadece ortaklarımız Türkiye`de değil bu yılki yürüttüğümüz projede yabancı ortaklarımız var ki alırsak kalite etiketi Avrupa`dan da gelecek bize bir kalite etiketi.”

“Yeni Eğitim Öğretim Yılı’nda da Projemiz Var”

Geçen yılki projelerden elde edilen bu başarının bu yıl da devam etmesi için yeni eğitim öğretim yılında da projelere başvurduklarını ifade eden Sınıf Öğretmeni Zeliha Gaferoğlu “çalışmalarımızı bu yıl da sürdürüyoruz. Bu yıl yine 1.Eğlenceli Matematik Dünyam, 2.Her Yerde Okuyorum, 3.Ne Kadar Güvendeyim? Peki ya Sen Güvende misin?, 4.Doğada Sadece Ben mi Varım? projelerine başvurumuzu yaptık. Projeler Nisan ayında teslim ediliyor ve sonrasında değerlendirme sürecine giriyor” dedi.

“Öğrencilerimiz Sosyalleşiyor”

Projeleri sadece sınıf içerisinde uygulamadıklarını ifade eden Sınıf Öğretmeni Zeliha Gaferoğlu, “bu projelerimize velilerimizi de dahil ettiğimiz zamanlar oldu. Öğrencilerimizle farklı mekanlarda kitap okuma çalışmalarımız oldu. Bu aynı zamanda öğrencilerimizin sosyalleşmesine de katkı sunuyor. Özellikle velilerin çok desteği vardı bu projelere” diye konuştu.

“Hedefimiz Bir Ayağımız Yunus Emre’de Bir Ayağımız Dünya’da”

Sınıfın başarısına ortak olan Okul Müdürü Mehmet Kırca ise “biz başarılara kadromuzdaki öğretmenler sayesinde ulaştık. Her alanda olduğu gibi eTwinning’de de adından söz ettirdi. Bizim hayalimiz Ünye’de birinci değil bir ayağımız Yunus Emre’de bir ayağımız Dünya’da  yani biz Dünya’da ses getirmek isteyen bir okul olduğumuz için şu anda hem Ünye’de hem de eTwinning’de Avrupa’da  ses getirdi. Öğretmenimiz her alanda başarılı. Daha önceki resim yarışmalarında, öğrencilere motivasyon  olsun, sosyal etkinliklerde olsun, okuma yazma kurslarında olsun eTwinning’de de gerçekten kadro üstü bir öğretmenimiz. İnşallah bundan sonra  başarıları devam eder hem kendi adına hem ülkem adına mutluluk duyarım” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.