son haberler

Yusuf Bahri’de Sınav Heyecanı!

Yayınlanma Tarihi: 8 Temmuz 2020 okunma

Yusuf Bahri’de Sınav Heyecanı!
Eğitim
0

Ünye Yusuf Bahri Proje İmam Hatip Orta Okulu’nda okumak isteyen öğrenciler sınava girdi.

İlkokul 4. Sınıftan mezun olan öğrencilere yönelik düzenlenen sınav, Yüceler Mahallesi’nde bulunan okul binasında gerçekleştirildi. Sınav öncesi öğrencilere maske ve dezenfentan dağıtıldı.

Yaklaşık 100 öğrencinin katıldığı sınav 100 Dk. sürdü. Öğrenciler sınav salonlarında soruları yanıtlarken veliler de çocuklarını okulun bahçesinde bekledi. Ayrıca sınava orta okul 6-7 ve 8. sınıf öğrencileri de katıldı.

Türkiye’de açılan ilk 7 okuldan biri, Ordu’da ise ilk okul olma özelliğini bünyesinde bulunduran Yusuf Bahri Proje İmam Hatip Orta Okulu ve Lisesi ile ilgili şu bilgiler verildi; “Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi 2014 yılında ilk olarak hafızlık proje okulu eğitim öğretime başlarken Ordu’da ilk, Türkiye 7 okuldan biri olma özelliği taşıyor. 2016 Yılında fen ve Sosyal Bilimler proje okulu olarak eğitim öğretime devam ederken 2018 yılında da proje İmam Hatip Orta Okulu olarak faaliyetine başladı. Proje İmam Hatip Orta Okulu sınavla öğrenci almaya başladı. Öğrencilerinin sınavla alındığı okulda, öğretmen kadrosu da nitelikli bir kadrodan oluşuyor. 600 öğrenci kapasitesi bulunan okulda sınava giren öğrenciler, %70lik başarı göstermesi gerekiyor. 100 öğrencinin müracaat ettiği sınav sonuçları önümüzdeki günler açıklanacak.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.