son haberler

Göç Kardeşlerin “KAYYUM” Bilmecesi Çözüldü

Yayınlanma Tarihi: 10 Ekim 2018 okunma

Göç Kardeşlerin “KAYYUM” Bilmecesi Çözüldü
Ekonomi
0

Ünye’de adını 15 Temmuz Demokrasi Meydanı işini alarak duyuran Ünyeli 6 kardeşin kurduğu aile şirketi Göç Kardeşler hakkında iddiaların asılsız olduğu firma yetkilileri tarafından duyuruldu.

Bir süredir kamuoyunda dolaşan iddialara katıldığı radyo programında yanıt veren Göç Kardeşler Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Mustafa Göç, “biz işimizin başındayız. Kamuoyunda dolaşan iddialar asılsızdır. Kendi öz sermayemizle yatırımlarımızı yapıyoruz. Bankalarla hiçbir problemimiz yok” dedi.

“Büyük Projelerin Altında İmzamız Var”

Ünye Flaş Radyo’da Hakan Korkmaz’ın sorularını yanıtlayan Göç Kardeşler Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Göç, “Bizler Göç kardeşler olarak 6 kardeşten oluşan bir aile firmasıyız. Babamız inşaat ustalığından gelen ve aynı zaman da Dereköy’de çiftçi olan bir ailenin 6 kardeş ile oluşan bir ailesiyiz. Bizim firmamız Uluslararası ve Yurtiçi, Yurtdışı iş yapan bir firmadır. Sadece Ünye’ye bağlı bir firma değiliz. Biz savaş bölgelerinde Kuzey Irak gibi yerde para kazandık ve daha sonra burada memleketimize yatırım yaptık. Şehir hastaneleri inşa ettik” dedi.

“Öz Sermayemizle Yatırımlara Devam”

Ünye’de çeşitli projelere imza atan Göç Kardeşler şirketinin yatırımlara aralıksız devam ettiğini söyleyen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Göç,”Ünye’de devam eden bütün projelerimiz olarak başta 15 Temmuz projemiz devam ediyor. Bu projemizi yaklaşık iki içerisinde tamamlamış olacağız.Göç Palmiye Evlerini bitirdik. Memurkent bölgesinde satış ofisimizi ve örnek dairemizi yaptık. En kısa zaman da bu ay itibariyle kule vincimizi oraya deplasman yapıp temel atmayı planlıyoruz. Daha sonra kule vincimizi kurup harfiyat bölümünde çalışabiliyoruz. Biz bu şekilde Göç Kardeşler olarak bu yolda devam ediyoruz” diye konuştu.

“Ekonomik Sıkıntımız Yok”

Bölgede inşaat dışında her hangi bir ekonomik sıkıntılarının olmadığını söyleyen Mustafa Göç,”Bizlerin bölgede hizmet verdiğimiz inşaat dışında herhangi bir ekonomik sıkıntımız yok. Bizim yapı marketle beraber dükkanlarımız var. Ayrıca vinç ve hafriyat hizmetimiz var. Şu an vinçli hafriyat parkımızda 8 tane mobil vincimiz var. Bizim bankalarla ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Biz bankalarla ihalelerde istenen teminat mektupları ölçeğinde iş yapıyoruz. Zaten öz sermaye ile iş yapan firmayız” şeklinde konuştu.

“15 Temmuz Meydanı’nda Kazanmaktan Çok Kazandırmak İçin Çalışıyoruz”

“15 Temmuz için bir çok eleştiride bulundular. Buraya 5 tane firma dosya verdi. 6. firma olarak bizler dosya verdik. Biz dosyamıza çalıştık. Köydeki 2 katlı bir eve teklif verirken bile dersimize plan ve projesi ile çalışırız. Aynı şekilde de büyük projelere çalışarak fiyatlarımızı ona göre veririz. 15 Temmuz’un teklifini verirken belediyenin istediği sadece otopark ve üsteki meydanı istiyor. Bu projeyi almamız lazım diyerek Ünye’ye katkımız olsun dedik. Biz zeminden olmak şartıyla 3 tane dükkanı zeminden verdik. 3 tane dükkanı ise teras kattan verdik. Toplamda 6 tane dükkan verdik. Bunu biz ihaleye girdiğimizde 6 tane dosya alınmış. Biz 6 tane rakibimiz var diye girdik ama tek “Göç Kardeşler” dosyası olaraktan girdik. Bunu hiç kimse yapar mı yada 6 tane dosyayı belediyeye verir mi gibi düşüncemiz olmadı. Bizim herhangi ufak bir eksiğimiz yok. Bizler yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz. Etrafımızda çeşitli dedikodular var. Bunlar Göç Kardeşler Ünye’den gidiyormuş yada çekiliyormuş gibi söylentilerdir. Bizler Ünye’den de gitmiyoruz ve bölgede yatırımlarımız sonuna kadar devam edecek aynı şekilde yurtiçi ve yurt dışı şantiyelerimiz devam edecek” dedi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.