son haberler

Ünye’den Marka Ürün Çıkacak!

Yayınlanma Tarihi: 13 Aralık 2019 okunma

Ünye’den Marka Ürün Çıkacak!
Ekonomi
0

Ekonomik Sosyal Araştırma ve Kalkınma Derneği (ESAK) tarafından hazırlanan, Ünye Turizm İşletmecileri Otelciler, Restoranlar, Kafeler ve Seyahat Acentaları Derneği ÜNTİSAD iştirakiyle DOKA tarafından desteklenen “Ünye’de turizm nitelikli insan gücüyle gelişiyor” adlı proje kapsamında kursiyerler hünerlerini sergiledi.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve başta olmak üzere turizm işletmecilerine ve davetlilere bir sunum gerçekleştirildi. Atik Otel mutfağında teorik ve uygulamalı Aşçılık eğitimi alan kursiyerler hamsili pilav ve kabak tatlısından oluşan mönü hazırlayarak katılanların beğenisine sundu.

Proje hakkında bilgi veren ÜNTİSAD Derneği Başkan Yardımcısı Osman Duvar “yaklaşık 20 gün önce başlamış olduğumuz teorik ve pratik eğitimlerimiz devam ediyor. Toplam 96 saat sürecek olan kursumuzda kursiyerler yöresel ürünlerin hazırlanması ve sunumu başta olmak üzere birçok bilgiler edinecekler” dedi.

ÜNTİSAD Başkanı Hasan Şimşek ise “dernek olarak projelere önem veriyoruz. Bu kapsamda hazırladığımız bu projemiz devam ederekn yine erasmus projemiz de kabul edildi. AB’ye erasmus adı altında öğrenciler göndereceğiz. Katılımınız için teşekkür ediyoruz” dedi.

Proje hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Mehmet Çolakoğlu “derneğimiz proje tabanlı dernek. Biz bu projeleri nitelikli insan gücünün geliştirilmesi amacıyla gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Mutfak Şefi Ercan Yılmaz proje hakkıda bilgi verirken “kursiyerlerimize mutfak aletlerinden kullanılan terimlere kadar, yemek pişirirken dikkat edilecek pif noktalara kadar birçok bilgi paylaşımında bulunuyoruz” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Ünye’de böyle bir organizasyonun gerçekeştirilmesine katkı sunan dernek yöneticilerine ve katkı sunan Doka’ya teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ise “yeme-içme sektörü bugün turizmin en önemli tetikleycisi haline gelmiştir. Farklı lezzetleri tatmak için insanlar yeri geliyor kilometrelerce yol katedebiliyor. Bu nedenle yaptığınız projeyi önemsiyoruz. Ünye gibi doğal güzellikleri bulunan bir şehrin gastronomi anlamında da adını duyurması gerektiğine inanıyorum. Ancak şunu da belirtmeliyim. Lezzetlerin de bir standardının olması gerektiğini düşünüyorum. Kursiyerlerimize başarılar diliyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından katılanlara hamsili pilav ve kabak tatlısı ikram edildi. Yemeklere yeni lezzetler de ilave edilirken katılanlardan tam not aldı.

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.