son haberler

Jandarma 180 Yaşında!

Yayınlanma Tarihi: 13 Haziran 2019 okunma

Jandarma 180 Yaşında!
Gündem
0

Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıldönümü nedeniyle, Ünye İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Esat Can ÖZTÜRK ve beraberindeki askerler, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’i ziyaret etti.

Jandarma Teşkilatı’nın 180. Yıldönümü Kutlu Olsun

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ziyarette yaptığı konuşmada, “Ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlama misyonunu emniyet teşkilatımızla birlikte yüklenmiş bir diğer köklü kurumumuz olan jandarmanın 180. kuruluş yıldönümünü gururla kutluyoruz.

Devletimiz, genel asayişin, kamu düzeni ile huzur ve güven ortamının sürekliliğini tesis etmek amacıyla tüm imkânlarını seferber ederek, fedakârca vazife icra eden Jandarma Genel Komutanlığımızı çağın gereklerine uygun, gerekli araç ve teçhizatla donatmaktadır. İki asra yaklaşan geçmişiyle jandarma teşkilatımız, kırsal alanda ve değiştirilen yapısıyla da gerektiğinde şehirlerimizde, kanunların verdiği yetkiler çerçevesinde; suçun önlenmesi, suçluların yakalanması ve adalete tesliminde üzerine düşen görev ve sorumlulukların bilinciyle gayret ve fedakârlıkla çalışmalarını sürdürmektedir. Yakın zamanda tam anlamıyla İçişleri Bakanlığımıza bağlanan jandarma teşkilatımız, özellikle terör örgütlerine ve mensuplarına karşı yürütülen kararlı mücadelenin önemli unsuru olarak halkımızın da büyük takdirlerine mazhar olmuş, şehit ve gazileriyle, muazzam başarılarıyla milletimizin gurur vesilesi haline gelmiştir.Bu vesile ile jandarma teşkilatımızın 180. kuruluş yıldönümünü kutluyor, terörle mücadele ve diğer görevleri sırasında hayatını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi ise şükranla anıyor, tüm teşkilat mensuplarını Allah’a emanet ederek, çalışmalarında üstün başarı diliyorum” dedi.

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.