son haberler

MHP Lideri Bahçeli’den Sosyal Medya Tepkisi!

Yayınlanma Tarihi: 1 Temmuz 2020 okunma

MHP Lideri Bahçeli’den Sosyal Medya Tepkisi!
Gündem
0

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabını askıya alacağını duyurdu. Bahçeli bugün yaptığı paylaşımda “Bugün sizlerle son Twitter mesajlarımı paylaşacağım” diyerek sosyal medyada yapılacak yeni düzenlemeye kadar kişisel hesabını kullanmayacağını açıkladı. Bahçeli, “Bilgiye en kısa yoldan, en doğru vasıtalarla, en objektif şekilde ulaşmak, aynı zamanda iletişim kanallarını aktif olarak kullanmak çağımızın mümeyyiz ve müessir bir özelliğidir. Teorik olarak sosyal medyadan beklenen de bu ihtiyaca cevap vermesidir.

Ancak sosyal medya dipsiz bir kuyuya, izan ve insaf tanımayan mayınlı bir platforma dönüşmüştür. Başta Twitter, Facebook olmak üzere sosyal medya iftira sahnesi, ihanet ve isnat mecrası olmuş çıkmıştır. Sosyal medya taşınması imkânsız ağır bir güvenlik sorunu haline gelmiştir.

Bu nedenle sosyal medyanın temiz kullanımı sağlanasıya, konuyla ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılasıya kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyor; duruşumu, düşüncemi, tarafımı, tavrımı, tercihimi ve tepkimi alenen ilan ediyorum.

Sosyal medyada yaşanan dehşet verici ve şiddet dolu kirlenme nihayete ermeden bir daha ne Twitter hesabımı kullanacağım ne de Facebook paylaşımı yapacağım. Bu konuda TBMM’de gündeme gelecek her muhterem ve müstesna kanun teklifine de sonuna kadar destek vereceğim” dedi.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.