son haberler

Ordulu İtfaiyeciler Elazığ’da Çalışmalarını Sürdürüyor

Yayınlanma Tarihi: 27 Ocak 2020 okunma

Ordulu İtfaiyeciler Elazığ’da Çalışmalarını Sürdürüyor
Gündem
0

Elazığ üst bölgesinde meydana gelen 6.8’lik depremin ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla kısa sürede hazırlanarak bölgeye ulaşan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Arama-Kurtarma Ekipleri  etkin bir faaliyet göstererek çalışmalarına devam ediyor.

Başkan Güler’in Elazığ’da meydana gelen depremin ardından sosyal medyada yaptığı yardım çağrısı  üzerine tüm Ordulu vatandaşlar adeta seferber olmuştu. Kısa bir süre içerisinde toplanan yardımların ardından yola çıkan 1 tanesi mobil yemek tırı olmak üzere toplamda 3 tır Elazığ’a ulaştırıldı. Bununla birlikte 2 tam donanımlı arama-kurtarma aracı ve tam donanımlı 8 arama-kurtarma personeli olay yerine hızlı bir şekilde intikal etti.

Deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarına başlayan arama-kurtarma ekibi Elazığ merkez Sürsürü Mahallesi’nde 4 katlı binanın enkazındaki 3 vatandaşı kurtarma çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Gecen süre zarfında anne ve kızının enkaz altından sağ olarak çıkarılması çalışmasında yer alan ekip  Mustafapaşa Mahallesi’nde bulunan enkazda hayatını kaybetmiş olan bir vatandaşın da enkaz altından çıkarılması çalışmalarında yer aldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Arama-Kurtarma ekibi arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra bölge halkı ve çocuklara psikolojik destekte bulunmak amacıyla zaman zaman onlarla bir araya gelerek yanlarında oluyor.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.