son haberler

Tekkiraz’da Gurbetten Sılaya Bayramlaşma!

Yayınlanma Tarihi: 1 Ağustos 2020 okunma

Tekkiraz’da Gurbetten Sılaya Bayramlaşma!
Gündem
0

Tekkiraz Mahallesi’nde düzenlenen bayramlaşma programına Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ve Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu da katılırken bu bayram fındık fiyatının açıklanmasıyla Ordu’da üç mutluluğun birden yaşandığına dikkat çekildi.

Tekkiraz Mahalle Muhtarlığı’nın ev sahipliğini yaptığı Gurbetten Sılaya Bayramlaşma programını İstanbul Gaziosmanpaşa Ünyeliler Derneği yönetimi organize etti. Programa programına Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ve Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’nun yanı sıra ÜNDEF Genel Başkanı Ali Kemal Göyünç, Ünye’deki STK temsilcileri ile çok sayıda kişi katıldı.

“Gurbetteki Hemşerilerimiz İle Sıladaki Hemşerilerimizi Buluşturduk”

Koronavirüs tedbirleri kapsamında program öncesi katılanlara maske dezenfektan dağıtıldı. Programda konuşan ÜNDEF Genel Başkanı ve İstanbul Gaziosmanpaşa Ünyeliler Derneği Başkanı Ali Kemal Göyünç, “derneğimizim gençlik kolları yönetim ve üyeleri tarafından hazırlanan programımızın bu yıl üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, bayramınızı tebrik ediyorum. Biz gurbetteki hemşerilerimiz ile sıladaki hemşerilerimizi buluşturmak amacıyla böyle bir program yaptık. Ancak bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle katılımı kısıtlı tuttuk” dedi.

“Bu Bayram 3 Sevinci Yaşadık”

Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ise “bu bayram 3 ayrı mutluluğu ve sevinci yaşıyoruz. Birincisi Kurban Bayramı’nı idrak ediyoruz. İkincisi Ayasofya’nın yeniden ibadete açılması bizim için bayram sevinci demektir. Üçüncüsü ise bölgemizi ilgilendiren fındık fiyatıyla ilgilidir. Sayın Cumhurbaşkanımız çok güzel fındık fiyatı açıklayarak bölgemiz üreticilerinin yanında olduğunu göstermiştir. Kendisine teşekkür ediyoruz. 18 yıllık iktidar döneminde Sayın Cumhurbaşkanımız her dönem üreticinin yanında olmuştur. Muhalefet sözünü söyleyecek ama çıkıp teşekkür etmesini de bilecektir” diye konuştu.

“Tekkiraz’ın Havasını Solumaktan Memnuniyet Duyuyoruz”

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran yaptığı konuşmada, “güzel bir bayramlaşma programında buluştuk. Tekkiraz’da olmaktan, Tekkiraz’ın havasını solumaktan memnuniyet duyuyoruz. Kurban Bayramı’nın sevinci ile birlikte Fındık üreticilerimizin yüzünü güldüren bir fiyatın açıklanması nedeniyle sevincimiz katlanmıştır. Bu nedenle Cumhurbaşkanımıza fındık üreticisinin yüzünü güldürdüğü için teşekkür ediyoruz. Tabi fındığı takip eden bölgemizin siyasetçilerine milletvekillerimize de teşekkür ediyoruz. Bir başka bayramı daha yaşadık bu dönemde. Ayasofya Müzesi 86 yıl sonra yüzyıllar evvel tapusunda tescil ediliği gibi artık Ayasofya Camii olarak açıldı. Buna da hepimiz şahitlik ettik. Milletimize hayırlı olsun” dedi.

“Ulaştırma Bakanımıza Ünye-Tokat Yolu İle İlgili Dosya Verdim”

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran Ünye-Akkuş-Niksar-Tokat yolu ile ilgili yaptığı konuşmada, “Tekkiraz ve bölgemizi ilgilendiren projelerin başında Ünye-Akkuş- Tokat yolu gelmektedir. Bu konuda Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’nu bir akşam ziyaret etmiştim. Kendim bir gecemi ayırarak bu yolla ilgili bir dosya hazırladım. Yolun evveliyatından başlayarak Cumhurbaşkanımızın bu projeye verdiği önem, son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın bu projeye verdiği önem, bölgemizin siyasi büyüklerinin her zaman farkında olduğu proje. Buna yönelik hazırladığım dosya ile bakanımızla görüştüm. Bu projenin önemini anlattım. Sayın Bakanımız da bu önemin farkında. İnşallah bu yolun önemini herkes biliyor ve döneminde başlanan hiçbir projenin yarım kalmadığı bu hükümet döneminde Cumhurbaşkanımızın desteği ve Milletvekillerimizin takibi ile bu yolumuzun tamamlanmasıyla birlikte bölgemiz için son derece önemli imkan ve olanaklar sağlanmış olacaktır” diye konuştu.

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.