son haberler

Ünye’de Yağmur Suyu Hatlarının Yapımı Tamamlandı

Yayınlanma Tarihi: 3 Haziran 2020 okunma

Ünye’de Yağmur Suyu Hatlarının Yapımı Tamamlandı
Gündem
0

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü (OSKİ) ekipleri, Ünye’de bulunan mahallelerde yağmur suyu hattı ve ızgara imalatlarını tamamladı.

OSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Ünye’nin Gölevi Mahallesi Sinan Dede Caddesi ile Fevzi Çakmak Mahallesi İpekyolu ve Irmak Caddelerinde toplam 1.000 metre uzunluğundaki yağmur suyu hatlarını tamamlayarak bölgede yaşanabilecek olası su baskınlarının önüne geçti.

“Çalışmalar 19 İlçede Devam Ediyor”

Alt yapı çalışmalarının 19 ilçede OSKİ ekipleri tarafından koordineli şekilde devam ettiğini söyleyen OSKİ Genel Müdürü Murat Us “Ani ve yoğun yağmur yağışları sonrası Ünye ilçemizde bazı dönemlerde su baskını yaşanmaktaydı. Şehir merkezi ve çevresine ciddi hasarlar veren bu su baskınlarını önlemek için geçtiğimiz günlerde Ünye ilçesinde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanımızın direktifleri doğrultusunda bu sorunu çözmek için çalışma başlattık. Çalışmalarımız kapsamında özellikle sel sularının ciddi zarar verdiği, Gölevi Mahallesi Sinan Dede Caddesi ile Fevzi Çakmak Mahallesi İpekyolu ve Irmak Caddelerinde toplam 1.000 metre uzunluğundaki yağmur suyu hatlarının yapımı, ekiplerimizin özverili ve yoğun çalışmalarının ardından tamamlamış bulunmakta. Olası su baskını veya yollarda su birikintisinin önüne geçebilmek için yağmur suyu hatlarının yapımına il genelinde devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.