son haberler

Yeniden Refah Partisi’nden Çöp Tepkisi

Yayınlanma Tarihi: 27 Ocak 2020 okunma

Yeniden Refah Partisi’nden Çöp Tepkisi
Gündem
0

Çaybaşı İlçesi’nde kurulu bulunan çöp tesisi önünde vatandaşların nöbeti devam ederken Yeniden Refah Partisi alana giderek vatandaşların yanında olduğunu ifade etti.

Yeniden Refah Partisi MYK Üyesi  Mehmet Aşıla, Ordu İl Başkanı Hasan Aygün ve İlçe başkanları Çaybaşı’nda vatandaşlarla bir araya geldi.

“Çağrınızı Duyduk, Yanınıza Geldik”

20 gündür süredir çöp nöbeti tutan vatandaşlara seslenen MYK Üyesi Mehmet Aşıla “Öncelikle buraya siyasi bir rant gütmek maksadı ile gelmediğimizin bilinmesini isteriz. Geçenlerde dere yataklarında çöp sorunun rehavetini belirten bir video izlerken bir vatandaşımızın “İnsanların sağlığı önemli, Allahını seven buraya gelsin” cümlesinden hareketle, bu sözü davet saydık ve davete icabet etmek sünnettir düsturu ile an itibarı ile buradayız. Bu gün Ordu İlimizin Çaybaşı ilçesinde yapılan vahşi çöp alanının yersiz ve pervasız düşüncelerin ürünü olarak yapılmış bir proje olduğunu ve bu projenin bir an evvel durdurulması gerektiğini anlatmak için geldik. Bu doğa harikası ilçenin daha farklı projelerle doğal güzelliğini bozmaksızın değerlendirilmesi gerekirken maalesef yerel yöneticilerin önünü arkasını düşünmeden oldu bittiye getirerek, nasıl olsa biz iktidarız ne istersek onu yaparız düşüncesinin ürünü olarak halkı hiçe sayarak bu çöp tesisini kurdukları apaçık görülmektedir. Burada tarım yapılır, hayvancılık yapılır hatta doğal suları bile gelir getirici unsur haline dönüştürülebilir ve daha birçok proje yapılır. Havası temiz doğal güzellikleri yerinde muhteşem bir alan, ve siz tutuyorsunuz hem görüntüsünü, hem havasını hemde güzelim doğal kaynak sularını mahvediyorsunuz. “Aman efendim biz gerekli tedbirleri aldık, halkımızın sağlına zarar vermesi muhtemel bütün olasılıkları araştırdık ve tesisimizi ona göre geliştirdik” yok öyle bişey, yapmaya çalıştığınız mezalim dir. Buranın doğal güzelliğini yok ederek, havasını suyunu zehirleyerek ve en önemlisi buranın yerel halkının rızasını gözetmeksizin tam bir oldu bittiye getirilmesi en hafif tabiri ile abesle iştigaldir. Yerel halkımızın çektiği bir takım videolar izledim dere yatakları ile ilgili balıkların ölümü ile ilgili videolar, hepsi çok üzücü. Daha ilginç olan şu dur ki bir o kadar da ürpertici, çöp yerinin yaklaşık 1 km. alt tarafında bir çok nüfusun içme suyu ihtiyacını karşılaması amacıyla inşa edilen içme suyu tesisi yapılmış. İnsan sağlığı bu kadar ucuz mu? İnsanlar bu kadar değersiz mi? Hani yaratılanı yaratandan ötürü severdiniz”.

“Alınması gereken tedbirler sıralanmış Ama…”

“Bütün ordu ilinin çöpü bu tesiste toplanacağı bilgisini aldım, şayet doğru ise burası neredeyse samsun sınırı, şimdi yaklaşık 6000 m² alana sahip olan bir Ordu düşünün ve en uç noktada Mesudiye İlçesinden ta Samsun sınırına Çaybaşı na Göksu ya İlküveze  taşıma yöntemlerle çöp taşımak… akla izana terstir. Muhtemelen açıklanamayan bir şeyler vardır ama zamanla anlaşılacağını ümit ediyorum. Yarın bir gün de yine aynı yöneticiler faaliyet raporlarında diyecekler ki “Çaybaşı’nda şu kadar milyonluk yatırım program gerçekleştirdik” yahu ne yatırımı? Vahşi çöp tesisini getirdin milletin tarım alanının içine oturttun. Milletin içme suyu tesisinin biraz yukarısına oturttun. Burası ile ilgili Çevre Sağlık İl Müdürlüğünün raporlarını da inceleme fırsatı buldum. Raporda belirtildiği üzere Çöpün taşınmasından bu noktaya kadar bir çok eksiklikler sıralanmış. Çöp kamyonlarının üzeri kapatılmamış, çöp suları yollara akmış, vahşi hayvanlar çöpleri dağatmış vs. vs. Alınması gereken tedbirler sıralanmış, buna rağmen dediğim dedik çaldığım düdük mantığıyla bu insanların enerjini tüketmenin ne anlamı var. Soğuk kış günlerinde bu insanları buralarda sabahlatmanın ne anlamı var. Bu insanlar yaz boyu bağda bahçede çalıştı didindi geçimini sağlamak için yoruldu ülkesinin ekonomisine katkı sağlamak için yoruldu, kışında kar yağdığında istirahat etmeleri gerekirken yerel yöneticilerin pervasızlıkları sebebiyle buralarda nöbetleşe çöp alanı bekliyorlar, Sizleri seçmekle hata mı etti bu millet.”

“Yeniden Refah Partisi olarak bu konunun takipçisi olacağız”

“Siz değerli Çaybaşılı vatandaşlarımızın haklı haykırışlarını duymamak imkansızdır. Bizlerin de Yeniden Refah Partisi olarak bu konunun takipçisi olmak adına elimizden geleni yapacağımızdan emin olmanızı istiyorum. Bu vakte kadar Ehveli Şer düsturundan hareketle Ak Parti İktidarı Gerek ülke yönetiminde gerekse yerel yönetimlerde etkin rol oynadı. Ancak artık Milli Görüş şiarını Yeniden Refah Partisi ve Genel Başkanımız Sayın Dr. Fatih ERBAKAN önderliğinde tekrar uyandırmanın vakti geldi. Buradan siz değerli Çaybaşılı vatandaşlarımız aracılığıyla bütün idarecilere seslenmek istiyorum; “yapılacak ilk seçimlere kadar Vatandaşlarımızı üzmeyin, zira biz iktidara geldiğimizde insanımızın REFAHI için var gücümüzle çalışıp hak ettiği değeri vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

 

 

 

 

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.