son haberler

Sayın Bakana Bir Öneri; “Fetöcülere Biraz Daha Dikkat”

Yayınlanma Tarihi: 30 Eylül 2016 okunma

Şakir GÜREL sakirgurel@hotmail.com

Geçen Sayıdaki yazımı bitirirken, bu yazımda 28 Şubat zulmü, Devletteki ehliyetsiz, liyakatsiz ve sadakatsizliği konu edeceğimi yazmıştım.

Bu konuya gelecek sayılarda yine değineceğim. Lakin gündemin akışı içerisinde şimdi FETÖCÜLERin mağduriyet edebiyatı ve gerçek mağduriyetler üzerinde durmak istiyorum.

15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsaydı, bugün milletçe içine düşeceğimiz acınası halimizi düşündükçe, OHALin uzatılması da dahil, Devletin aldığı ve alacağı tedbirlerin hepsinin arkasında kapı gibi dimdik durmamak, darbe girişiminde tankların karşısına dikilen milletimizin, gazilerimizin, şehitlerimizin aziz hatıralarına ihanet olur.

Lakin “darbe girişimi başarılı olsaydı bu memlekette kim Cumhurbaşkanı, kim Başbakan olacaktı, Bakanlar kim olacaktı, bunların Meclisteki destekçileri kimlerdi” sorularının cevabını biran önce bulup, muhataplarını biran önce içeri tıkmamak da Devlete ve millete ihanetin bir başka türlüsü olur.

FETÖyü Pensilvanya’da ziyaret eden eski ve yeni AK Parti Milletvekillerinin fotoğrafları geçen hafta kamuoyuna yansıdı. Aralarında bir eski Ordu milletvekili de var. Bu isimlerin hepsini değil ama bazılarının ne denli FETÖCÜ olduklarını biz önceden de biliyorduk. Son seçimlerde milletvekili adayı yapılmamaları, AK Partinin ve Devletin de FETÖCÜ olduklarına dair bilgi ve belgeye sahip olduğunun bir göstergesi. Biz ise elimizde belge olmadığı için bildiklerimiz dedikodu boyutunda kalacağından bugüne kadar sabrettik, hiçbir şey demedik.

Lakin geldiğimiz noktada en azından, öncelikli olarak İstanbullu danışmanlarından ve etrafını kuşatan birkaç kişiden başka kimsenin sözüne itibar etmeyen ve kimseyi dinlemeyen Ordulu Bakan Sn. Numan Kurtulmuş’a, Fetöcülükleri artık gün gibi ayan-beyan olan isimlerle veya onların referansı ile etrafında bulunanlarla arasına hızla mesafe koymasını, onları etrafından hızla uzaklaştırması önerisinde bulunmayı, bir hemşehrisi olarak kendimize vazife görüyoruz.

Aksi takdirde FETÖCÜLERin yalandan ağlamaları, FETÖCÜ olmayanların mağduriyetlerinin devamına ve yeni mağduriyetlere neden olacak.

1 Yorum

  1. ali kaymak demiş:

    aynen katılıyorum sayın başkan..

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarın tüm yazıları.

Fetöcü Siyasetçileri de Alın İçerideki Garibanları Salın

23 Eylül 2016 okunma
Fetöcü teröristlerin 15 Temmuz darbe girişimini, Ankara’da tüm acımasızlığı ile hisseden, yaşayanlardanım. Aradan 2 ayı aşkın bir süre geçti. 28 Şubat Sürecini de yaşayan, o dönemde telafisi imkansız mağduriyetler yaşamış biri olarak, bu 2 aylık... Devamını Oku

Ahmet Hakan’a Yapılan Saldırı Basın Özgürlüğüne Yapılmıştır…

1 Ekim 2015 okunma
Yeni ünlenmeye başladığı yıllardı. Milli Görüş sahibi insanların bağışları ile kurulan Kanal 7 Televizyonu’nda Haber Müdürlüğü ve Anahaber Spikerliği yapıyor, İskele-Sancak programını sunuyordu. İyi bir gazeteci ve başarılı bir televizyoncuydu.... Devamını Oku