son haberler

Ünlü Dizilerin Yapımcısı Ünye’deydi!

Yayınlanma Tarihi: 5 Ağustos 2020 okunma

Ünlü Dizilerin Yapımcısı Ünye’deydi!
Kültür-Sanat
0

ATV ekranlarında yayınlanan reyting rekortmeni  “Hercai”  ve Kanal D ekranlarında ki “Çatı Katı Aşk” dizilerinin yapımcısı Banu Akdeniz,  Kurban Bayramı öncesi  Ünye’ de misafir oldu.

Hercai dizisinin senaristlerinden Ünye’ li  Berşan Tan’ın daveti  üzerine,  annesi Ayşegül Akdeniz ve senaryo ekibi ile Ünye’ye gelen Banu Akdeniz Fatsa ve Ordu’ da gezi ve ziyaretlerde bulundu.

Aslen Karadenizli olan Banu Akdeniz, gittiği yerlerde sempatik tavırları ile ilgi odağı olurken, yoğun iş temposu nedeniyle bir süredir ziyaret edemediği memleketinin güzelliklerini ve yemeklerini çok özlediğini belirtti.

Bu arada ekranlarda ki “Karadeniz” konulu dizileri değerlendiren Banu Akdeniz;

“Trabzon’ lu yum, Karadeniz’li olmaktan gurur duyuyorum.  Bu bölgeyi de, insanların yaşantılarını da gayet iyi biliyorum. Maalesef  ekranlarda ki Karadeniz dizilerinde bölge insanı ve onların gerçek yaşantısının aslına uygun aktarıldığını düşünmüyorum.  Derinlikli işlenemiyor. Zorlama şiveler, inandırıcıklıktan uzak hikayelerle halk yanlış tanıtılıyor. Bölgeye turistik ve ekonomik yönden hiçbir katkı sağlanamadığı gibi bölge ile ilgili hiçbir mesaj verilemiyor. Karadeniz’li bir yapımcı olarak bu duruma gerçekten üzülülüyorum.

Kendisine Karadeniz Bölgesi ile ilgili bir dizi yapıp yapmayacağı sorulduğunda ise;

“Kesinlikle bölgemizde hem dizi hem de film yapmayı düşünüyorum. Bölgemizin geçmişini, kültürel ve tarihi zenginliğini derinlikli bir şekilde yansıtacak, üzerine ciddi bir hazırlık yapabileceğim projeler olmasını özellikle istiyorum. İnşallah en kısa sürede nasip olur” şeklinde yanıtlayan Banu Akdeniz en kısa zamanda Ünye’ ye tekrar geleceğini bildirdi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.