son haberler

Zeynep Perçi’nin Limanlar Sizin Olsun Kitabı Çıktı!

Yayınlanma Tarihi: 22 Eylül 2020 okunma

Zeynep Perçi’nin Limanlar Sizin Olsun Kitabı Çıktı!
Kültür-Sanat
0

Aslen Çaybaşı İlçesi’nden olan Şair ve Yazar Zeynep Perçi’nin ilk kitabı “Limanlar Sizin Olsun” okuyucusuyla buluştu.

16 Yaşından bu yana şiir yazan ve yazdıkları şiiri kitaplaştıran Şair Zeynep Perçi imza gününe hazırlanıyor.

Herkesin Bir Yaşanmışlıkları Var

Şiir yazmaya genç yaşta başladığını ifade eden Şair ve Yazar Zeynep Perçi Ünye TV’ye yaptığı açıklamada, “Kendimde yazmayı fark ettiğimde 16 yaşımdaydım. Daha çok toplumun standart olarak kabul ettiği şeyleri sorgulayarak başladım. Biraz topluma uyamayıp örüntü dışında kalan, anlanamayan bir çocuktum. Kalem kağıt bana arkadaş oldu ve bu şekilde yazarlığa başladım. İlk başta içine kapanık çocuktum sonrasında yazarak kendimi fark etmeye başladım. Biz acı kültürüyüz. Herkesin bir yaşanmışlıkları var. Duygularımı ya en dipte ya da en yukarıda yaşayan biriyim. Bu da benim yazma yeteneğimin daha da artmasına sebep oldu” dedi.

“Bana Göre Şair Buharın Gövdesinden Geçebilmektir”

Kitabındaki şiirlerin yaşanmışlıklarına da değinen Perçi, “‘Limanlar Sizin Olsun’ kitabımda geçmişten bugüne kadar biriktirdiğim şiirlerime yer verdim. Şiirlerimde aslında hayatın içinden herkesin kendine göre bir parça bulabileceğine inanıyorum. Bana göre şair buharın gövdesinden geçebilmektir. Biri bir elmaya bakarken ben içindeki kurdu görmeye çalışırım. Farklılığımız bizi yazmaya zorluyor. Genellikle bütün şairler aşk acısı ile yazmaya başlar, bu süreç burada kalırsa kısırlaşmaya başlıyor. Karşındaki kişinin yaşanmışlıklarını da giyinebilmek lazım. Bu da empati yeteneği yüksek insanlarda oluyor. Ben giyinebilmeyi becerebildiğimi düşünüyorum” diye konuştu.

İmza Günü!

Kısa bir süre içerisinde imza günü de düzenleyeceğini ifade eden Perçi, “İmza günü için çalışmalara başladık. Kısa sürede Ünye’de imza günü düzenlemeyi düşünüyorum. Ben özellikle kitabımın çıkmasında emeği geçen başta Erhan Gök hocama teşekkür ediyorum. Çünkü o çok büyük emek verdi. O bana inanmasaydı ben altından kalkamayabilirdim. Bunun yanı sıra Ünye Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi ve özellikle İşadamı Hüseyin İşçi Bey’e teşekkür ediyorum. Kendisi aynı zamanda sponsorumdur. Kapak fotoğrafı için Turgut Dağdeviren’e teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.