son haberler

Ünye’de 2. Seviyede Yoğun Bakım Ünitesi Açıldı

Yayınlanma Tarihi: 4 Aralık 2020 okunma

Ünye’de 2. Seviyede Yoğun Bakım Ünitesi Açıldı
Sağlık
0

Ünye Devlet Hastanesi’nde 24 yataklı 2. Seviye Yoğun Bakım Ünitesi hizmete açıldı.

Ordu’da sunulan sağlık hizmetlerinin çeşitliliğini artırmak için gayret gösterdiklerini belirten İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu, Ünye Devlet Hastanesinde bu kapsamda 24 yataklı 2. Seviye yoğun bakım ünitesinin hizmete açıldığını söyledi. Kasapoğlu: “Ünye İlçemizde son yıllarda artan nüfusun ve kronik hastalıkların neden olduğu tedavi ihtiyacının artmasının yanı sıra Covit-19 pandemisiyle mücadele kapsamında yoğun bakım ihtiyacı da önem kazanmaktadır. Bu çerçevede Ünye Devlet Hastanemizde son olarak ilave olarak 24 yataklı 2. Seviye Yoğun Bakım Ünitesini hizmete açtık” dedi.

“İnsan Hayatına ve Sağlığına Duyduğumuz Saygının Bir Gereğidir”

Ünye Devlet Hastanesinin sağlık alanında insan odaklı yatırımlarına bölgesel ihtiyaçları da gözeterek devam ettiğini söyleyen Kasapoğlu “Bu amaçla bölgeye hizmet veren bir sağlık üssü konumundaki Ünye Devlet Hastanemizde 2. basamak yoğun bakım yatağı sayısının artırılması ve bu hizmetin çağdaş teknolojik ve bilimsel gelişmeler doğrultusunda üst düzeyde verilmesi amacıyla 24 yataklı yeni yoğun bakım ünitesini vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş bulunmaktayız. Çoğu zaman tam doluluk oranları ile çalışan yoğun bakımların ihtiyaç duyan her hastaya anında hizmet verilebilmesi için sayıca artmasının yanında ünitelerin yapılanmaları ve donanımlarının son teknoloji ile desteklenmesi insan hayatına ve sağlığına duyduğumuz saygının bir gereğidir” şeklinde konuştu.

52 yataklı Covit Yoğun Bakım, 10 yataklı Erişkin Yoğun Bakım ve 5 Yataklı Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz mevcut

Ünye Devlet Hastanesinde toplam 42 yatak 2. Seviye ve 10 yataklı 3. seviye yoğun bakım ünitesi bulunduğunu belirten Kasapoğlu, “Bu yatakların tamamının Covit-19’lu hastalara hizmet verdiğini, bunun dışında 5 yataklı Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ve 10 yataklı 2. Seviye Genel Yoğun Bakım Ünitesinin ise Covit-19 şüphesi olmayan hastalara hizmet vermeye devam etmektedir. Hastanemizde toplam 67 yataklı yoğun bakım yatak sayımız mevcuttur” şeklinde konuşmalarını sürdürdü.

Yerli Üretim Solum Cihazlarımızı Kullanıyoruz

Günümüz ihtiyaç ve beklentilerine uygun olarak İleri teknolojiye sahip yerli modern cihazlarla donatılan ünitede her türlü müdahalelerin yapılabildiğini kaydeden Kasapoğlu: “Ünitemiz, ikinci basamak yoğun bakım standartlarında olması gereken her türlü tıbbi ekipman ve 24 saat tam kadro çalışan personeliyle hizmet vermektedir. Yoğun bakım ünitesinde yatan hastalara günün her saatinde tüm laboratuar testleri ve görüntüleme tetkikleri uygulanabilmektedir. Hastaların solunum, beslenme, temizlik, tuvalet gibi tüm vücut gereksinimleri yoğun bakım çalışanlarımız tarafından desteklenmektedir. Ünye Devlet Hastanesinde çağın gerektirdiği imkânlar kullanılarak her türlü yoğun bakım sağlık hizmetinin verilebildiği, kabin sistemli geniş odalar ile yoğun bakım standartlarını üst düzeye taşırken, halkımıza en iyi sağlık hizmetini verme çabamız istek ve gayretle artarak devam edecektir. Vatandaşlarımızdan en büyük isteğimiz Covit 19 salgınıyla mücadele kapsamında tüm kurallara eksiksiz uymaları ve sağlık çalışanları üzerindeki yükün hafifletilmesini sağlamalarıdır” açıklamalarında bulundu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.