son haberler

Akşener Ordu’ya Geliyor

Yayınlanma Tarihi: 3 Ocak 2018 okunma

Akşener Ordu’ya Geliyor
Siyaset
0

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Çarşamba günü (bugün) Ordu ve Giresun parti hizmet binalarının açılışı için geleceği Karadeniz Bölgesi programı öncesinde çalışmaları Ünye’de değerlendirdi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, Yunus Emre Cafe’de partinin Ünye İlçe Başkanı İrfan Demir ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ordu ve Giresun teşkilatları için Karadeniz Bölgesi’ne programı olduğunu, programlar için bölgede inceleme yapmaya geldiğini ifade eden Dervişoğlu, “İYİ Parti Genel Başkanımız Meral Akşener’in Ordu ve Giresun Parti hizmet binalarının açılışı dolayısıyla 3 Ocak 2017 Çarşamba günü Ordu’da olacak. Bu sebeple Ordu ve Giresun’da ki çalışmaları yerinde incelemek üzere önceden geldim. Ünye’de bulunma nedenim bir yanımın Ordulu, bir yanımın Ünyeli, bir yanımın da Fatsalı oluşundan kaynaklı. Değerli ilçe Başkanlarımızdan ve ilçe teşkilatlarımızdan hazırlıklarla ilgili bilgi aldım.” dedi.

“Türkiye bir siyasi tıkanıklıkla karşı karşıya”

Musavvat Dervişoğlu, Türkiye’nin karşı karşıya olduğu siyasi tıkanıklığın ve sorunların karşısında Genel Başkan Meral Akşener’in her ay bir çözüm paketi açıklayacağını belirterek, şu açıklamayı yaptı: “Türkiye bir siyasi tıkanıklıkla karşı karşıya. Türkiye’nin sadece iç meseleleri ile karşı karşıya olmadığını dış politika açısından da ciddi açmazlarla karşı karşıya olduğunu hep birlikte görüyoruz. Ekonomi neredeyse borçlarını çeviremeyecek hale getirdi insanları. Dolayısıyla o anlamda da çok ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Bütün bu problemlerin çözülmesi noktasında Genel Başkanımız her ay bir önemli sorunla ilgili çözüm paketi açıklayacak. Önümüzdeki günlerde Milli Eğitim ile alakalı ihtiyaç duyulan reformun ana başlıklarını kamuoyu ile paylaşacak. Türkiye bu tıkanıklığı açmak zorunda.”

“İYİ Parti siyasi tıkanıklıktan kurtulmak için kuruldu”

‘İYİ Parti’yi biz kurmadık millet kurdu’ diyen Dervişoğlu, halkla iç içe oldukları mesajını vererek, konuşmasını şöyle tamamladı: “İYİ Parti bu siyasi tıkanıklıktan kurtulmak için kuruldu. İYİ Parti’nin kurucuları biz değiliz, İYİ Parti’yi millet kurdu. Bu millet artık sağcı solcu olarak çatışmaktan, Alevi Sünni olarak ayrışmaktan, Türkmen, Laz, Gürcü, Abaza diye bölünmekten, yaşlı genç diye farklılaşmaktan, kadın erkek diye tanımlanmaktan ayrımlar yaşamaktan bıkmıştır. Siyasetin boşalan merkezine ikame edilmiş, bir siyasi yapı olarak kendini hissettiriyor. İYİ Parti Türkiye’nin temel ihtiyaçlarından doğmuştur. Birlik arzusundan doğmuştur. Onun için toplumun bütün kesimlerinden insanların katıldığı, her siyasi görüşten insanın omuz verdiği bir toplumsal hareket olarak kendini hissettirmektedir. Bu yönüyle baktığımızda büyük umutlar yaşıyoruz. İYİ Parti’nin hedefi Türkiye’nin birliğidir, vatanın bölünmez bütünlüğüdür, Devletin tekli ve üniter yapısıdır, minaredeki ezandır, gönderdeki bayraktır. Bu anlamda birliğimizi sembolize eden ne varsa birlikte kucaklayarak, ne kadar yük varsa da birlikte omuzlayarak bu siyasi yolculuğumuzu sürdüreceğiz. Zaferden umutlu değil, zafere kesin inananlardanız.”

“Kent kimliklerinin korunması gerekiyor”

Dervişoğlu, belediyelerin kent kimliklerine sahip çıkmadıklarını vurguladığı açıklamasında, “Kent kimliklerinin korunması gerekiyor. Ben kendi memleketimde gezdim. Bugün, yarın çocuğumla gezsem, küçüklüğümde oyun oynadığım yerleri gösterebilme imkanına sahip değilim. Çevre mahvolmuş durumda, belediyeler imar rantıyla uğraşmaktan başka bir iş yapmıyor. Vatandaş insanca yaşamak istiyor, insanca yaşamanın şartlarını oluşturabilecek, bir düzen tesis edilmesi lazım. Türkiye’de kopmuş ne varsa bir araya getirmek lazım artık. Türkiye’de zedelenmiş ne varsa onun onarılması lazım. Bu amaçla insanlar bir araya geldi” diye konuştu.

Ordu İl Başkanlığı açılışı öncesi hazırlıklarının tamamlanmış olduğunu ifade eden Genel Başkan Yrd. Dervişoğlu, Ordu’nun akabinde Giresun il Binası açılışını da gerçekleştirerek Karadeniz turunu tamamlayacaklarını sözlerine ekledi.

Genel Başkan Yardımcısı Dervişoğlu’nun ziyaretlerinden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı İrfan Demir, “3 Ocak Çarşamba günü Genel Başkan  Meral Akşener’in programına katılmak isteyen partililer için araçları olmayan kişilere İş Bankası önündeki Belediye Parkı’ndan saat 12:30’da Ordu’ya araç kaldırılacağız” dedi.

 

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.