son haberler

Başkan Oğuz; Kıyak Emeklilik Kaldırılsın.

Yayınlanma Tarihi: 4 Haziran 2018 okunma

Başkan Oğuz; Kıyak Emeklilik Kaldırılsın.
Siyaset
0

Türkiye Sosyalist İşçi Partisi Ünye İlçe Başkanı Salim Oğuz yaptığı açıklamada, “Milletvekillerine Tanınan Kıyak Emeklilik Kaldırılsın!” dedi.

Yaklaşan seçimler öncesi parlamentoya yeni girecek milletvekillerine seslenen Başkan  oğuz, “Ülkemizde çalışanı, emeklisi, işsizi, köylüsü bunca geçim sıkıntısı çekerken yoksulluk sınırının altında asgari ücret alırken 25 yıl prim ödeyerek ve sonra da yaş bekleyerek emekli olan emeklilerimiz asgari ücretin altına ücret alırken, hiçbir ödeme yapmadan kıyak süper emekli olan milletvekilleri şimdilik 9 594.00 TL emekli maaşı alıyor. Bu büyük haksızlığa dur demenin zamanı geldi de geçti bile. Oy verdiğimiz vekiller bu milletin her türlü haklarını ve hukuklarını savunsunlar diye TBMM’ye gönderildiler. Oysa halkı değil kendi çıkarlarına göre hareket etmektedirler. Bu milleti daha fazla enayi yerine koymasınlar. Milletvekilleri de bizler gibi 25 yıl prim ödeyerek emekli olsunlar” dedi.

Oğuz,”Halkımız yoksulluk içinde yaşarken siz milletvekilleri bu hak etmediğiniz süpr emeklilik 9 594.00 TL para helal mi, Haram mı? Bizce haram çünkü sizin diğer insanlardan 25 yıl prim ödeyerek emekli olan sonra da bir de yaş bekleyen insanlardan ne farkınız var? Birazcık vicdanınız varsa bu haksız ve haram parayı kabul etmeyin. Siz milletvekilleri de 25 yıl prim ödeyerek emekli olun.

Çocuklarınıza hak etmediğiniz bu haram parayı yedirmeyiniz. Milyonlarca halkımızın çocukları sefalet içinde yaşarken istediği gibi giyinemeyen ve beslenemeyen GDO’lu ürünleri, hormonlu ürünleri ucuz diye yemek zorunda kalan ve sonra da sağlığını kaybeden milyonlarca insan varken siz milletvekilleri bu insanların oylarıyla Meclis’e gelip sonra da bu insanlara yabancılaştınız” diye konuştu.

Başkan Oğuz, vekillerin bu yasayı kabul etmemelerini isteyerek, “yaklaşan seçimler öncesi milletvekillerine sesleniyoruz. Bu yasayı mevcut milletvekillerinin kabul etmeyerek reddetmelerini istiyoruz” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.