son haberler

CHP Mahalle Delegelerini Belirledi

Yayınlanma Tarihi: 27 Kasım 2019 okunma

CHP Mahalle Delegelerini Belirledi
Siyaset
0

CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral kongre sürecinin mahalle delegeleri seçimi ile başladığını ifade ederek Ünye’nin 85 mahallesinde delegelerin seçimle belirlendiğini kaydetti.

Önümüzdeki aylarda İlçe Başkanlığı kongresiyle başlayacak seçim süreci öncesi Cumhuriyet Halk Parti’nde delegeler belirlendi. CHP Ünye İlçe Başkanlığına kurulan sandıklarda oy kullanan partililer mahalle delegelerini seçti. Ünye’de 85 mahallede toplam 187 delege seçilirken CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral süreci değerlendirdi.

CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, “CHP Ünye ilçe Başkanlığı olarak Mahalle delege seçimlerimizi yaptık. Seçimler tam bir olgunluk içinde geçti. Ünye’nin 85 mahallesinde delegeler özgür iradeleri ile ilçe ve il delegelerini seçti. Bu anlamda toplam 187 delege seçilmiş oldu. Önümüzde ki günlerde ise Ünye ilçe kongresi tarihini gerçekleştireceğiz.  CHP’deki bu kongre sürecini önemsiyoruz. Çünkü ilçe kongrelerinden genel kurula kadar partinin her kademesini seçimle belirleyen başka bir parti yok. Bu anlamda demokrasinin özümsendiği bir olarak demokrasinin gelişmesi açısından da önemsiyoruz. Bu kurultay CHP’nin 2020 yılı Nisan ayında yapacağı büyük kurultayda Türkiye’nin önümüzde ki dönemde iktidarını belirleyecek. Bu kongre CHP’nin  iktidar kongresi olacak” diye konuştu.

Siz de yorum yapın, görüşlerinizi belirtin.